امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۶:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89969
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در گفت‌وگوی تلویزیونی شب گذشته خود در پاسخ به سوالی در مورد تأخیر در رسیدگی به ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت‌الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در گفت‌وگوی تلویزیونی شب گذشته خود در پاسخ به سوالی در مورد تأخیر در رسیدگی به برخی پرونده‌ها اظهارداشت: در همین قضیه فساد 3 هزار میلیاردی قوه قضاییه کار بسیار بزرگی انجام داد که متأسفانه هم در بدو پرونده و هم در ختم پرونده با تبلیغات رسانه‌ای علیه قوه قضاییه مواجه بودیم.

وی گفت: برخی رسانه‌ها می‌گفتند که قوه قضاییه نمی‌تواند برخورد کند و رسانه‌های بیگانه نیز عنوان می‌کردند که چون نظام خودش دست دارد، برخورد نمی‌کند اما قوه قضاییه نشان داد با این جرم سنگین نیز برخورد می‌کند و در یک رسیدگی عادلانه به آن می‌پردازد.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: دستگاه قضا، رسانه نیست، روند رسیدگی دارد، صلاحیت دادگاهی و مراتب مختلف رسیدگی و دادگاه‌های مختلف دارد و ما نمی‌توانیم به خاطر فشار رسانه‌ای یا افکار عمومی این مراحل را در نظر نگیریم.

عالی‌ترین مقام قضایی کشور تصریح کرد: روند رسیدگی به این پرونده بسیار صحیح بود، قضات با سابقه دیوان عالی و کسانیکه دارای خوشنامی در دستگاه قضا هستند در دادگاه‌های بدوی و تجدید نظر شرکت داشتند.

وی گفت: توقع گاهی از دستگاه قضا صحیح نیست؛ برخی افراد می‌گفتند حکم صادر شده چرا اجرا نمی‌شود؛ ما در اجرا باید حدود 700 میلیارد تومان جزای نقدی و رد مال را استیفا می‌کردیم و بعد از مقدمات اجرای حکم شد و برای برخی افراد نیز هنوز تمام نشده است.

آیت‌الله آملی لاریجانی با بیان این مطلب که پرونده‌های این چنینی گستره زیادی دارند، گفت: در همین پرونده متهم اصلی بسیاری از رد پاها را امحاء کرده بود و ما با کمک بازرسی کشور یک کار کارشناسی وسیع انجام دادیم تا رد پای اموال را پیدا کنیم چرا که تسهیلات استفاده شده فراتر از 3 هزار میلیارد بود.

رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: در همین پرونده اموال به نام دیگری ثبت شده بود و ما نیروهای بسیاری را گماشتیم تا این موارد کشف شود.

عالی‌ترین مقام قضایی کشور تصریح کرد: این یکی از افتخارات نظام بود اما افرادیکه غیر واقع هستند و حتی با قضاء و احکام نیز سرو کار ندارند عنوان می‌کنند که حکم و نظر قوه قضاییه سیاسی بود و حرف‌های ظالمانه را به دستگاه قضا عنوان می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: علی‌الاجمال می‌پذیرم که به دلیل نقص مدیریتی گاهی پرونده‌ها به تعویق می‌افتد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها