امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 89998
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک کمیته فرعی روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا امروز، پنجشنبه یک جلسه استماع با موضوع حقوق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک کمیته فرعی روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا امروز، پنجشنبه یک جلسه استماع با موضوع حقوق بشر ایران، یک سال پس از ریاست جمهوری حسن روحانی، رئیس جمهور ایران برگزار کرد.

رابرت جورج، «رئیس کمیته فرعی آزادی‌های مذهبی» کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان در آغاز سخنان خود در این جلسه استماع گفت: «از آنجا که مذهب برای ایران مهم است نحوره برخورد دولت این کشور با حقوق افراد در زمینه آزادی‌های مذهبی هم برای ارزیابی وضعیت کلی حقوق بشر در این کشور حائز اهمیت ویژه است.»

وی در ادامه اظهاراتش گفت: «روحانی به وعده‌های تبلیغاتی خود برای تقویت آزادی‌های شهروندی مربوط به اقلیت‌های مذهبی عمل نکرده است.»

وی مدعی شده: «در واقع، تعداد بهایی‌ها و مسیحی‌هایی که به خاطر مذهبشان در زندان هستند طی سال گذشته افزایش یافته است.»

جورج در ادامه با اشاره به اینکه ایران به موجب قانون «آزادی‌های بین‌المللی مذهبی» در فهرست کشورهای با نگرانی‌های ویژه قرار گرفته مدعی شده ایران یکی از کشورهایی است که به طور نظام‌مند حقوق بشر پایه‌ای افراد را رعایت نمی‌کند.

وی پس از تکرار ادعاها در زمینه حقوق بشر بهائیان، در بخش دیگری از اظهاراتش از دولت واشنگتن خواست با کمک متحدانش فشارها بر تهران را برای پایبندی به حقوق بشر افزایش دهد.
انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها