امروز : شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 December 5
۰۲:۱۴
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 900
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۱:۴۴
تعداد بازدید: 193
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد، نائب رئیس مجلس در نمازجمعه‌ خوراسگان اصفهان با ...

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد، نائب رئیس مجلس در نمازجمعه‌ خوراسگان اصفهان با اشاره به نامگذاری سال 92 به نام حماسه‌ سیاسی اظهارداشت: معادلات سیاسی امروز جهان در عرصه‌های کلیدی بدون حضور ایران به نتیجه نمی‌رسد که پشتوانه‌ این قدرت حضور و مشارکت مردم در انتخابات و انتخاب درست است.

وی ادامه داد: هر چقدر حضور مردم در انتخابات معنادارتر باشد، اقتدار سیاسی مردم ایران نیز ارتقاء می‌یابد.

ابوترابی‌فرد یکی از ابزارهای مهم اقتدار سیاسی را قدرت آفرینی در معادلات سیاسی منطقه‌ای و قاره‌ای معرفی کرد که در صورت مشارکت گسترده‌ی مردم در انتخابات این امر نیز ارتقاء می‌یابد.

نایب رئیس مجلس در ادامه ارتقاء مقبولیت نظام در عرصه‌ سیاسی و بین‌المللی را مشارکت بالاتر مردم عنوان کرد و گفت: در کشورهایی که خود را به دروغ نماد دموکراسی می‌دانند بالاترین سطح حضور 30 تا 40درصد است، اما در ایران همیشه مشارکت بالای 50 درصد و حتی 80 درصد را مشاهده کرده‌ایم.

نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین انتخاب بهترین فرد را عاملی در جهت اقتدار نظام و تحقق آرمان‌های رهبری و گفتمان ایران اسلامی دانست.

وی همچنین بحث نظام سیاسی اسلام را مورد اشاره قرارداد و گفت: در نظام سیاسی اسلام شایسته‌ترین فرد برای مدیریت جامعه‌ی اسلامی کسی است که از همه و از هر نظر شایسته باشد؛ در دوران غیبت نیز ولی فقیه به عنوان بنیان نظام سیاسی اسلام مد نظر است.

ابوترابی فرد پس از حضور در نماز جمعه‌ی خراسگان  با شهردار اصفهان دیدار و گفت‌وگو کرد.

ابوترابی‌فرد: دولت باید خردمند و معتقد به عقل جمعی باشد

در جلسه‌ای که در مهدیه‌ خراسگان برگزار شد، تعدادی از مردم و مقتدائین نماینده‌ی این شهر  به بیان مشکلات مردم این منطقه در حوزه‌ کشاورزی پرداختند.

ابوترابی‌فرد سپس در سخنانی کشاورزی را یکی از مهمترین منابع کشور با توجه به تمامی حوزه‌ها و ظرفیت‌های کشور توصیف کرد و گفت: مشکل کشاورزی ما منابع آبی است، اما اگر منابع موجود به درستی مدیریت شود می‌تواند نیازهای ما را برطرف کند.

وی با تأکید بر، برداشته شدن قدم‌های بلند در این راستا گفت: باید کشت را متناسب با منابع آبی خود تعریف کنیم و در این راستا علم باید به کمک کشاورزان بشتابد؛ باید اولویت اول کشور کشاورزی تعریف شود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی سیاست‌های اعمال شده در حوزه‌ کشاورزی اظهارداشت: اگر به این حوزه به درستی پرداخته می‌شد، امروز شاهد 15هزار روستای خالی از سکنه و نسبت جمعیت شهری به روستایی 70 به 30 نبودیم.

وی ادامه داد: نقش دولت در این زمینه کلیدی است و اگر دولت، دولت خردمند و معتقد به عقل جمعی باشد و به رأی نمایندگان مجلس احترام قائل شود می‌توان برنامه‌های 5ساله، بودجه و نقشه‌ی راه دولت را با مشارکت کامل دولت و مجلس تهیه و تصویب کرد.

در ادامه‌ مراسم کتاب یادنامه‌ شهدای خوراسگان به ابوترابی اهداء شد و مجددا کشاورزان به بیان مشکلات خود پرداختند.

با تثبیت نرخ تورم مرحله دوم هدفمندی‌ها قابل اجراست

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد، نائب رئیس مجلس در مراسم ایام فاطمیه (س) در خمینی‌شهر اصفهان با اشاره به قرار داشتن ولایت فقیه در هرم سیاسی جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: این دوره یکی از استثنایی‌ترین مقاطع تاریخ ایران و اسلام است که مرجع تقلید آن به عنوان شخصیت اول کشور حضور دارد و در این جایگاه با اقتدار عزت و توان و قدرت برآمده از حضور ملت، نقش و رسالت خود را ایفا کرده است.

وی اضافه کرد: باید در کشور از همه‌ ظرفیت‌ها استفاده کرد تا افراد صالح در تمام عرصه‌ها حضور یابند.

نایب رئیس مجلس در جلسه پرسش و پاسخ به سؤالات مردم در پاسخ به سئوالی در مورد راه‌های توسعه‌ی اقتصادی گفت: بهترین راهکار برای تبدیل جمهوری اسلامی به قدرت اقتصادی اصلاح بودجه‌ی سالانه است که کلید آن در دست دولت است.

وی در مورد بحث سیاست خارجی نیز گفت: ما راهی جز افزایش قدرت در برابر زیاده‌خواهی‌های نظام سلطه نداریم و در این راه دستگاه دیپلماسی کشور باید این دو هدف مهم را پی‌گیری کند که شامل دفاع از گفتمان انقلاب اسلامی و افزایش سطح امنیت کشور در فرامرزها و تبدیل تحدید‌ها به فرصت‌هاست.

وی همچنین تأکید کرد دستگاه دیپلماسی باید تبدیل به بازوی رشد اقتصادی ایران شود.

ابوترابی فرد در پاسخ به سؤال دیگری در مورد رمز فتنه‌ی 88 گفت: هوا و هوس و دنیا طلبی این ضایعه را خلق کرد.

نایب رئیس مجلس کلید خوردن فاز دوم هدف‌مندی یارانه‌ها را زمانی اعلام کرد که شاخص‌های کلان اقتصاد کشور به ثبات رسیده و نرخ تورم تثبیت شده و سیر نزولی بیابد.

پس از این جلسه جمعی از آزادگان خمینی شهر نیز در دیدار با ابوترابی فرد به بیان مشکلات خود پرداختند.

نائب رئیس مجلس سپس در منزل شهیدان قدرت‌الله و نعمت‌الله قدیری در خمینی شهر حاضر شد و پس از قرائت فاتحه به روح این دو شهید با پدر و مادر انان به گفت‌وگو پرداخت.

از نیروهای فعال پایداری با من رایزیی شده است 

 

حجت‌الاسلام سید حسن ابوترابی‌فرد، در جمع دانشجویان اصفهان با بیان اینکه جمهوریت در حضور و مشارکت مردم در شکل‌گیری نهادهای سیاسی و اسلامیت در حضور فقیه عادل، مدبر و صالح در نوک هرم سیاسی نظام  معنا می‌یابد، اظهار داشت: در طول 33سال عمر انقلاب به واسطه‌ حضور مردم در صحنه و احساس مسئولیت آنها جمهوریت و اسلامیت نظام حراست شده است و نقش رهبری صالح در پاسداری از آن بی بدیل است.

وی ادامه داد: امام بزرگوار با الهام از آموزه‌های دین مبین اسلام و واکنش عمیق نسبت به فضای سیاسی امروز جهان و نقش مردم در مقبولیت مشروعیت و اقتدار نظام‌های سیاسی، جمهوری اسلامی را به عنوان شاکله‌ی نظام سیاسی ایران تعریف فرمودند.

نامزد یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری افزود: جمهوریت و اسلامیت را می‌توان از متن آموزه‌های دین بدست آورد و خدای متعال مسئولیت حکومت را بر عهده‌ دین‌مداران قرار داده است که مبتنی بر آموزه‌های وحیانی باشد؛ بر این اساس است که رهبر معظم انقلاب تاکید کرده‌اند جمهوریت و اسلامیت یک واقعیت هستند.

ابوترابی در ادامه با تاکید بر داشتن بصیرت برای عبور از چالش‌ها گفت: اگر این بصیرت نبود، انقلاب در چالش‌های فراروی خود و جریان فتنه با قدرت و عزت عبور نمی‌کرد.

وی با بیان اینکه باید گفتمان نظام و انقلاب اسلامی در تمامی عرصه‌ها و عملکرد دولت جاری و ساری باشد اظهارداشت: کمترین زاویه در این مسیر به چالش کشیدن حوزه‌های گوناگون و تضعیف ارکان نظام را به دنبال دارد؛ هرگونه چالشی ریشه در این زاویه‌ها دارد وگرنه ظرفیت‌های نظام و جایگاه رهبری اسلام را برای عبور از هر چالشی فراهم کرده است.

وی در ادامه به سؤالات دانشجویان در عرصه‌های مختلف پاسخ گفت.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤالی در مورد نکات مثبت دولت فعلی گفت: یکی از ویژگی‌های مثبت دولت فعلی شعارهای این دولت است که همان شعارهای انقلاب و نظام است.

ابوترابی ادامه داد: برای تحقق این شعارها و در مقام عمل سبک زندگی دولت‌مردان نیز باید بر این گفتمان مبتنی شود.

وی دیگر نکته‌ مثبت این دولت را پرکاری و وقت‌گذاشتن برای پیش‌برد امور توصیف کرد و گفت: نباید تصمیمات به صورت مقطعی اتخاذ شود و باید نگاه بلند و مبتنی بر نگاه کارشناسی بر ان حاکم باشد و به خرد جمعی احترام گذاشته شود.

نایب‌رئیس مجلس در پاسخ به پرسش دیگری در مورد رویکردها در برابر کانون‌های قدرت و ثروت گفت: راه عبور از تنگناها شایسته‌سالاری و اگر برای شناسایی نیروهای صالح، متعهد و کارآمد که دارای تجربه‌ی علمی و مدیریتی لازم هستند. تلاش کنیم، قطعا کانون‌های قدرت و ثروت فرو می‌ریزد.

وی در ادامه‌ این سؤال در مورد عملکرد خانواده‌ هاشمی نیز خاطرنشان کرد: عملکرد خانواده‌ ایشان قابل دفاع نیست و باید اصلاح شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصمیم خود برای حضور در این عرصه را جدی اعلام کرد و گفت: این حضور برای فراهم آوردن صالح‌ترین فرد در عرصه‌ مدیریت اجرایی کشور است، نباید حضور زمینه‌ی آسیب به این هدف را فراهم آورد، یکی از دانشجویان از ابوترابی درمورد مذاکرات جبهه‌ی پایداری برای حمایت از وی پرسید، که وی در پاسخ افزود: از سوی جبهه‌ پایداری مذاکره‌ای صورت نگرفته اما از سوی نیروهای فعال این جبهه حمایت‌هایی انجام شده و رایزنی‌هایی داشته‌اند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد چالش‌های فراروی انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در سال 88 بعد از اعلام نتایج انتخابات چالش ظهور یافت در این دوره اگر با چالشی روبرو باشد با پایان اعلام نظر شورای نگهبان صورت خواهد گرفت.

وی همچنین درباره‌ توان خود برای حضور در عرصه‌ی انتخابات گفت: هیچ یک از کاندیداهای مطرح به اندازه‌ی من به مسائل کشور اشراف ندارند که این مسئله با تجربه‌ی 4 دوره نمایندگی و 3 دوره نائب رئیسی مجلس و حضور در هیئت عالی حل اختلاف قوای سه گانه و حضور در جلسات کمیسیون تلفیق برنامه و بودجه حاصل شده است.

ابوترابی‌ در پاسخ به سؤالی در مورد مباحث مطرح شده با کاندیدا شدن وی و خواب مرتبط با آیت الله بهجت گفت: اینها بداخلاقی‌های سیاسی است که ورود به این عرصه را با خواب تلفیق می‌کنند.

نائب رئیس مجلس در خصوص سران فتنه نیز اظهار داشت: اینها کسانی هستند که خطاها و تنگناها را خلق کردند و به کشور آسیب زدند و باید در چهارچوب نگاه رهبری در این زمینه عمل کرد.

وی از تشکیل چهارده کارگروه در مسیر تدوین برنامه‌ها و فعالیت‌هایش خبر داد.

ابوترابی در پایان در مورد بحث تحریم‌ها نیز تصریح‌کرد: بدون تردید می‌توانستیم به نوعی مدیریت کنیم، که یا با تحریم مواجه نشویم و یا اگر مواجه شدیم، اقتصاد ما به چالش کشیده نشود؛ لذا این امکان وجود داشت که ذخائر ارزی خودمان را به گونه‌ای سامان دهیم و در عرصه‌ تولید به گونه‌ای حرکت کنیم که از تحریم‌های موجود کمترین آسیب را ببینیم.

وی همچنین به قطع هزینه‌های جاری از نفت و مقابله با بی‌انضباطی مالی تأکید کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها