امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۸:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90001
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
«سیدحسن شریف بلخابی» عضو پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، با اشاره به افزایش نگرانی‎های ...

«سیدحسن شریف بلخابی» عضو پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، با اشاره به افزایش نگرانی‎های ناشی از انتخابات این کشور، اظهار داشت که راه برون رفت افغانستان از این نگرانی‌ها، حفظ وحدت ملی در این کشور است.

بلخابی افزود: ملت افغانستان هم‎اکنون بر این باورند که در صورت نپذیرفتن نتیجه انتخابات از سوی یک تیم انتخاباتی، مسائل قومی و ناحیه‌ای دامن زده شده و بی‎ثباتی حکم‌فرما خواهد شد.

وی تأکید کرد که افغان‎ها در مورد نتیجه انتخابات و پذیرفته نشدن آن از سوی یک تیم انتخاباتی نگرانی داشته و خواستار رفع این نگرانی‎ها و بحران‎های احتمالی آینده در این کشور هستند.

به باور وی، ملت افغانستان باید در زمان کنونی خونسردی خویش را حفظ کرده و جهت حمایت از یک تیم انتخاباتی برای اعتراض به خیابان‎ها سرازیر نشوند تا نتیجه این انتخابات به صورت دقیق و درست روشن شود.

بلخابی در ادامه یکی دیگر از راه‎های اتمام این نگرانی‎ها را جانبدارانه عمل نکردن مسئولان کمیسیون‎ انتخاباتی و مقامات دولتی افغانستان بویژه «حامد کرزی» رئیس جمهور این کشور دانست.

به اعتقاد وی، در افغانستان زمان آن فرا رسیده است تا رئیس جمهور و مسئولان کمیسیون‎ انتخاباتی نشان دهند که بی‎طرفی خود را در این روند حفظ کرده و برای ادامه نظام مردم‎سالاری تلاش می‎کنند نه برای تداوم و حفظ قدرت خویش.

وی در ادامه گفت: مردم افغانستان و جامعه جهانی منتظر عملکرد و واکنش مقامات دولتی افغان بویژه رئیس جمهور و مسئولان کمیسیون‎ انتخاباتی در این راستا هستند تا ببینند به خواسته‌های کاندیداها پاسخ مثبت می‎دهند یا اینکه به برخی از درخواست‎های آنها که ناشی از ادامه مردم‎سالاری است، پاسخ نمی‎دهد.

این عضو پارلمان افغانستان تصریح کرد: اگر دولت و کمیسیون‎های انتخاباتی افغانستان خواستار برقراری صلح و ثبات باشند، باید در قبال

انتخابات این کشور طوری عمل کنند که رضایت هر 2 کاندیدا و هواداران آنها را با خود داشته باشند.

به باور وی، کمیسیون‎ انتخاباتی افغانستان باید سعی کند تا تمام کارکردها و عملکردهای واقعی خود در قبال انتخابات این کشور را در محضر دید ناظران ملی، بین المللی و تیم‎های انتخاباتی قرار داده و همچنین روند شمارش آراء را با رضایت آنها انجام دهد.

بلخابی در ادامه از کاندیداهای ریاست جمهوری این کشور خواست تا با توجه به شرایط کنونی افغانستان، در قبال اعلام نتایج انتخابات موضع‎گیری کنند.

وی در پایان تأکید کرد کاندیداهای ریاست جمهوری افغانستان در هر تصمیم خویش باید منافع ملی و دستاوردهای 13 ساله دولت کنونی را در نظر گرفته و برای بهبود وضعیت سیاسی و شرایط اجتماعی این کشور تصمیم عاقلانه‎ای اتخاذ کنند، در غیر این صورت شاهد افزایش بحران‎های ناشی از قوم‎گرایی و منطقه‌گرایی خواهند بود.
انتهای پیام/.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار