امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90003
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «حضرت علی» نماینده مردم ولایت ننگرهار در مجلس نمایندگان افغانستان امروز (29 ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «حضرت علی» نماینده مردم ولایت ننگرهار در مجلس نمایندگان افغانستان امروز (29 خرداد) همراه با شماری از بزرگان قومی ولایت‎های «لغمان»، «نورستان»، «کنر» و ننگرهار در یک نشست خبری در کابل گفت: مردم شرق این کشور از تقلبی که در دور دوم انتخابات به نام آنها صورت گرفته است، ناراحت هستند.

به گفته نماینده مردم ولایت ننگرهار، تقلب در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به صورت سازمان‌یافته بوده و این کار خیانت به حق شهروندان این کشور است.

وی افزود: ادعاهایی که از سوی «عبدالله عبدالله» کاندیدای ریاست جمهوری مبنی بر تقلب گسترده و سازمان‌یافته در دور دوم انتخابات صورت گرفته است، بجا و مستند است.

علی تصریح کرد که اگر به درخواست‎های عبدالله عبدالله پاسخ داده نشود، مردم شرق افغانستان دست به اعتراضات مدنی خواهند زد.

در همین حال، بزرگان قومی منطقه شرق افغانستان می‎گویند که تقلب گسترده و سازمان‌یافته در ولایت‎های شرقی این کشور صورت گرفته است و خواستار پیگیری خواسته‎های عبدالله عبدالله از طرف دولت و نهادهای انتخاباتی شدند.

این در حالی است که عبدالله عبدالله کاندیدای ریاست جمهوری افغانستان قبلا در یک نشست خبری از کارکرد کمیسیون‎های انتخاباتی انتقاد کرد و خواست که روند شمارش آراء متوقف شود.

عبدالله عبدالله تأکید کرد: تا زمانی که خواسته‎هایش برآورده نشود، با کمیسیون انتخابات همکاری نخواهد کرد.

براساس گفته‎های رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور بیش از هفت میلیون واجد شرایط در انتخابات 24 خرداد شرکت کرده‌اند.

به گفته وی، این ادعا‏‎ها از سوی ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله رد شده و اعلام شده است که در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری میزان مشارکت مردم نسبت به دور قبل کم بوده است.

این مباحث تنش زیادی بین عبدالله عبدالله و کمیسیون انتخابات ایجاد کرده به طوریکه حتی دفتر سازمان ملل در افغانستان نیز از 2 طرف خواسته تا مسئولانه رفتار کنند.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بین 2 کاندیدای پیشتاز عبدالله عبدالله و «اشرف غنی احمدزی» در 24 خرداد همراه با تدابیر شدید امنیتی برگزار شد.

نتایج اولیه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در تاریخ 11 تیرماه و نتایج نهایی آن در 31 تیرماه اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/.
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها