امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90015
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
«شاکر الدراجی»، نماینده فراکسیون «ائتلاف دولت قانون» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد نسبت به ...

«شاکر الدراجی»، نماینده فراکسیون «ائتلاف دولت قانون» عراق در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد نسبت به واکنش‌های مردمی به دخالت‌های عربستان سعودی در امور داخلی عراق هشدار داد و تاکید کرد که که آنچه در عراق رخ می‌دهد، خط مشی هدفمند آل سعود برای تسلط بر منطقه است.

الدراجی افزود: موضع عربستان سعودی در قبال عراق موضع جدیدی نیست، چون اوضاع جاری در عراق با منافع و اهداف مورد نظر ریاض نه تنها در عراق بلکه در لبنان و سوریه و دیگر کشورهای منطقه نیز همخوانی و مطابقت ندارد و به همین دلیل است که آل سعود از اموال و نفوذ خود در منطقه برای تحقق منافع خود استفاده می‌کنند.

این نماینده پارلمان عراق تصریح کرد: عربستان سعودی هم اکنون تلاش دارد، مشکلات داخلی خود را به دلیل وجود معارضان قدرتمند در این کشور به بیرون صادر کند و بحران عراق و همچنین سوریه بخشی از تلاش این کشور برای رهایی از بحران‌های داخلی است.

وی تاکید کرد که تنها راه مقابله با این اقدامات عربستان بازگرداندن شر این کشور به آن است. عربستان دارای مرزهای مشترک با عراق است و مردم عراق حق دارند تا از کشور و وحدت و یکپارچگی خود دفاع کنند و در این راه برای مقابله با تهدیدات عربستان با همان تهدیدات با آن مقابله کنیم.

الدراجی افزود: دولت عراق باید تدابیر ویژه‌ای در این خصوص اتخاذ کند و بداند که مردم در کنار این دولت و حامی اقدامات آن خواهند بود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار