امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90041
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۲
تعداد بازدید: 167
رحیم میدانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص احیای دریاچه ارومیه گفت:بارها در خصوص احیای دریاچه ...

رحیم میدانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص احیای دریاچه ارومیه گفت:بارها در خصوص احیای دریاچه ارومیه رئیس جمهور و وزیر نیرو حساسیت ها و نگرانی‌های خود را نشان داده‌اند.

وی افزود: رییس‌جمهوری به طور جدی از وزارت نیرو می‌خواهد تا با کمک متخصصان داخلی و خارجی، راهکارهای احیای دریاچه ارومیه را عملیاتی کند تا هر چه سریعتر وضعیت روشن و مشخص شود.

وی تصریح کرد:  19 راهکاری که از گذشته برای احیای دریاچه ارومیه استخراج و ارایه‌شده برای اجرا اولویت‌بندی شده است و قرار است گزارش نهایی آن توسط کمیته راهبری در دانشگاه شریف و در حضور روحانی رییس‌جمهوری مطرح و درباره آن تبادل نظر شود.

*ایجاد کانالی که آب رودخانه‌های جدا شده از دریاچه ارومیه را به دریاچه برگرداند

وی تاکید کرد: در این 19 راهکار سعی شده تمام جوانب درنظر گرفته شود اما به هر حال یکی از این راهکارها که خود یک پروژه بزرگ و مهم است ایجاد کانالی است که آب رودخانه‌های جدا شده از دریاچه را به دریاچه برگرداند.

میدانی افزود: کارگروه احیای دریاچه ارومیه در نظر دارد که باید با مدیریت مصرف بدون اینکه خدشه‌ای به معیشت مردم وارد شود و با انتخاب الگوی کشت صحیح و انتخاب گونه گیاهی مناسب عمل شود.

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی مرحله عملیاتی احیای دریاچه ارومیه آغاز می شود ادامه داد: پس از این نشست با رییس‌جمهوری و اعلام گزارش نهایی توسط کارگروه مزبور، مرحله عملیاتی آغاز می‌شود.

*احیای دریاچه ارومیه 10 تا 15 سال زمان می برد

میدانی با اشاره به اینکه به آینده احیای دریاچه ارومیه امیدوار است تاکید کرد:وضع کنونی دریچه ارومیه طی 10 تا 15 سال رخ داده است 10 تا 15 سال هم زمان می برد تا این دریاچه به وضع قبلی خود بازگردد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها