امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۹:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90042
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۲
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد، در صورتی‌که واشنگتن به ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق اعلام کرد، در صورتی‌که واشنگتن به توافقنامه استراتژیک امضا شده بین دو کشور عمل نکند، عراق روابط خود با آمریکا را قطع خواهد کرد و به دنبال کشورهای دیگری مانند روسیه برای تامین نیازهای تسلیحاتی خود خواهد رفت.

«اسکندر وتوت»، نایب رئیس کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق در این خصوص تصریح کرد که آنچه از واشنگتن خواسته می‌شود، اجرای بندهای توافقنامه استراتژیک امضا شده بین دو کشور است، به ویژه پس از آنکه بغداد اقدام به ایجاد تغییر و تحولاتی در ساختار ارتش و نیروهای نظامی کرد.

وتوت تاکید کرد که مسئولیت حوادث جاری در عراق برعهده آمریکاست، چراکه این کشور موظف به تامین امنیت عراق برای مقابله با هرگونه رویارویی و تجاوز خارجی بر اساس بندهای مذکور در توافقنامه است.

این نماینده پارلمان عراق افزود: در صورتی‌که آمریکا به تعهدات خود عمل نکند، بر اساس بندهای مذکور در آن، این توافقنامه لغو و عراق روابط خود با واشنگتن را قطع خواهد کرد و بالطبع بع دنبال کشورهای دیگری مانند روسیه برای خریدهای تسلیحاتی و نظامی خود خواهد رفت تا عملیات‌های مورد نظر خود علیه گروه‌های تروریستی و از جمله داعش را به اجرا بگذارد و امنیت مرزهایش را تامین کند.

از سوی دیگر «عباس البیاتی»، عضو فراکسیون ائتلاف دولت قانون عراق نیز در سخنانی تصریح کرد که نیروی هوایی عراق همچنان قدرتمند و تاثیرگذار در عرصه حضور دارد، با این حال ما باز هم به ضربات هوایی مهلک و کشنده علیه گروه‌های تروریستی نیاز داریم و آمریکا که مدعی مبارزه با تروریسم در سراسر جهان است، از لحاظ اخلاقی موظف به قرار گرفتن در کنار عراق است.

البیاتی نیز تاکید کرد که واشنگتن باید تدابیر فوری و سریعی را برای کمک به دولت عراق برای مقابله با تروریسم در این کشور بردارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها