امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90046
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۵۲
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، آیت‌الله سیداحمد خاتمی شامگاه پنج‌شنبه در سیزدهمین یادواره 26 شهید و پنج شهید گمنام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، آیت‌الله سیداحمد خاتمی شامگاه پنج‌شنبه در سیزدهمین یادواره 26 شهید و پنج شهید گمنام شهر محی‌آباد با بیان اینکه شهدا گل‌های برگزیده و هدیه خداوند هستند، اظهار داشت: خداوند به هرکسی این لیاقت را نمی‌دهد که به فیض شهادت نائل شود و باید خانواده شهدا بر خود ببالند که خداوند نورافکن شهادت را در خانه آنها روشن کرده است.

وی افزود: بیعت با شهدا بیعت با خدا و معنویت است.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: آشتی و انس با خداوند نه به صورت مقطعی بلکه به صورت مداوم موجب می‌شود، حق‌تعالی هیچ‌وقت نگذارد بنده خود به بن‌بست بخورد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از مواد بیعت با شهدا بیعت با این نظام است، افزود: نظام جمهوری اسلامی تنها یک نظام سیاسی معمولی نیست، بلکه در دنیا منحصربه‌فرد است.

خاتمی با بیان اینکه تمام نظام‌های دنیا فقط یک نظام سیاسی معمولی هستند، گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام عقیدتی است که پرچم اسلام ناب محمدی را برافراشته است.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: هرجا سخن از اسلام ناب است، نام ایران اسلامی مطرح است و این عزت و اقتدار ارزان به دست نیامده و بابت آن بیش از 200 هزار شهید داده‌ایم.

وی با بیان اینکه قانون اساسی این نظام برگرفته از عترت و سنت ائمه است و مسئولانش دلداده دین و این نظام هستند، گفت: به همین دلیل آمریکا و هم‌پیمانانش همیشه با این نظام دشمن هستند.

خاتمی مطرح کرد: آمریکا و هم‌پیمانانش امروز به دلیل بمب هسته‌ای نگران نیستند، خود و همه می‌دانند یکی از دروغ‌های خنده‌دار روزگار است که می‌خواهند این را به دنیا القا کنند که ایران به دنبال بمب هسته‌ای است.

وی افزود: همه دنیا بدانند که ساختن بمب هسته‌ای با فقه ما مغایرت دارد و همچنین فقه ما مخالف سلاح‌های کشتارجمعی است.

خاتمی آمریکا و هم‌پیمانانش را عامل فتنه‌های به پا شده در سوریه و عراق دانست و اضافه کرد: آمریکا در سوریه کاملاً ناکام ماند.

وی گفت: در سوریه بعد از 30 ماه که جنگ و آشوب بود انتخاباتی پرشور و با حضور 77 درصدی مردم سوریه را شاهد بودیم در این انتخابات مردم سوریه با 88 درصد آرای خود به بشاراسد رأی و جواب محکمی به آمریکا و هم‌پیمانانش دادند.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: آمریکا با توجه به اینکه در عراق نیز در انتخابات موفق نبود از راه وحشی‌گری و زور وارد شد و داعش را وارد میدان کرده است در حال حاضر می‌گوید ما حاضریم به شرط اینکه نوری مالکی کنار برود آنها را سرکوب کنیم.

وی اضافه کرد: روشن و واضح است که تمام توطئه‌ها زیر سر آمریکا است و هدف اصلی و نهایی آنها نظام جمهوری اسلامی ایران است.

خاتمی خطاب به آمریکا و هم‌پیمانانش تصریح کرد: این نظام اسلامی امانت شهیدان است و شما هم نتوانستید و نمی‌توانید و نخواهید توانست ذره‌ای آسیب به این نظام وارد کنید.

وی یکی دیگر از ماده بیعت با شهدا را حمایت از ولایت فقیه برشمرد و اظهار داشت: بیعت با شهیدان پیروی، همراهی و ولایت‌مداری با ولایت فقیه است.

این مقام مسئول ولایت فقیه را ستون عظمت کشور دانست و افزود: ولایت فقیه بود که به صحنه آمد و سیل مردم را به میدان آورد و طومار طاغوتیان را در هم پیچید.

امام جمعه موقت تهران خطاب به مردم گفت: ولایت فقیه بود که موجب شد در هشت سال دفاع مقدس ایران شاهد یک روز بحرانی نباشیم.

وی با اشاره به فتنه 88 خاطرنشان کرد: فتنه 88 یک کودتا علیه نظام ولایی بود که با هوشیاری رهبری و بصیرت مردم کمر آن فتنه شکست.

انتهای پیام/2446/ل40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها