امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۳:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90050
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 52
یک منبع اطلاعاتی ارشد عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد از بروز اختلافات عمیق میان سرکردگان گروه ...

یک منبع اطلاعاتی ارشد عراقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد از بروز اختلافات عمیق میان سرکردگان گروه تروریستی داعش عراق برسر تقسیم مناصب و اموال مسروقه به دست این گروه خبر داد.

این منبع آگاه که به دلایل امنیتی خواستار عدم افشای هویت خود شد، افزود: اطلاعات به دست آمده تاکید می‌کند که اختلافات عمیقی میان «رضوان الحمدانی» ملقب به «ابو جرناس»، سرکرده داعش در موصل که اقدام به تصرف در اموال غارت شده و مسروقه این شهر کرد، با گروه داعش که این اموال را از آن گروه می‌داند، بروز کرده است.

منبع مذکور در ادامه افزود: «ابو جرناس» اقدام به ربودن چندین نسخه خطی تاریخی و باستانی از شهر موصل کرد و آنها را به دلالان ترک و قبرسی فروخت و این به شدت خشم «ابو بکر البغدادی»، سرکرده داعش را برانگیخت و موجب شد تا «ابو جرناس» را از سمت خود برکنار و «یوسف ابو بکر الخاتونی» را جایگزین وی کند.

این منبع آگاه عراقی ادامه داد: «ابو جرناس» که به عزل خود اعتراض داشت، یاران خود را جمع کرده و با پرداخت پول افراد دیگری را به خدمت گرفته تا با تنظیم صفوف خود به مقابله با ابو بکر البغدادی و مردانش و از جمله الخاتونی بپردازد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها