امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90063
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 روز جمعه در حالی پیگیری می‌شود که طرفین فضای روز اول  و دوم ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 روز جمعه در حالی پیگیری می‌شود که طرفین فضای روز اول  و دوم گفت‌وگوها را «مثبت» ارزیابی کرده و گفتند که همه طرف‌ها با جدیت در حال مذاکره هستند. این پنجمین دور از سری مذاکراتی است که بعد از توافق موقت ژنو با هدف دستیابی به راهکاری جامع و بلندمدت، در شهر وین اتریش برگزار می‌شود. بر اساس برنامه اقدام مشترک، طرفین باید تا روز 29 تیر (20 جولای) بر راهکار جامع به توافق برسند. با این حال وجود اختلافات زیاد میان مواضع مذاکره‌کنندگان موجب شده تا تردید‌هایی نسبت به حصول توافق تا آن تاریخ ایجاد شود. مهلت مذاکرات برای یک دوره 6 ماهه دیگر نیز قابل تمدید است، اما از آنجا که این تمدید می‌تواند موجب پیچیدگی اوضاع شود، همه طرف‌ها در تلاشند تا در فرجه 6 ماهه کنونی به توافق دست یابند.

آنچه همواره در خصوص مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران با گروه موسوم به پنج بعلاوه یک قابل ذکر است خطوط قرمزی است که رهبری معظم انقلاب نظر به مطالبات مردمی درباره توانمندی هسته ای ایران بارها گوشزد کرده اند. برای اطلاع از محورهای خطوط قرمز مذاکرات هسته ای اینفوگرافی اداره کل بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس را مشاهده کنید.
 
 


 

برای دریافت فایل کامل اینفوگرافی اینجا کلیک کنید
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها