امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90065
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 120
هوشنگ نصیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد انتخاب داور صربستانی برای بازی ایران و آرژانتین ...

هوشنگ نصیرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در مورد انتخاب داور صربستانی برای بازی ایران و آرژانتین گفت: میلارد مازیچ داور 41 ساله اهل صربستان یک داور درجه 2 اروپایی محسوب می‌شود هرچند برای تیم‌های منچستر، چلسی، بارسلونا و رئال در مقابل حریفانشان قضاوت کرده است ولی سوابق حاکی است که او فقط 61 بازی بین‌المللی را سوت زده است.

وی افزود: مازیچ در 61 مسابقه 18 نفر را اخراج کرده و 17 پنالتی گرفته است و به طور متوسط در هر مسابقه 4/4 کارت زرد به بازیکنان داده است. به این ترتیب بازیکنان ما باید هشیار باشند به ویژه بازیکنانی مثل تیموریان، منتظری و نکونام باید مراقب این داور باشند چون این داور معمولا بدون کارت زرد از زمین بیرون نمی‌آید.

نصیرزاده با اشاره به داوری‌های مهم مازیچ در سال 2014 گفت: مهمترین بازی این داور مسابقه دوستانه اتریش و آلمان است هرچند برخی معتقدند با توجه به همسایه بودن بوسنی و صربستان و با توجه به اینکه بوسنی در گروه ایران قرار دارد انتخاب این داور صربستانی برای مسابقه ایران و آرژانتین کج‌سلیقگی فیفا است اگرچه فیفا در تمام مسابقات جام جهانی که بین تیم‌هایی از دو قاره برگزار می‌شود داورانی از قاره دیگر انتخاب کرده سعی کرده در بازی ایران و آرژانتین هم که بین یک کشور آسیایی و یک کشور آمریکای جنوبی برگزار می‌شود داوری از اروپا انتخاب کند با این حال اگر داور صربستانی انتخاب نمی‌شد بهتر بود.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها