امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90079
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، تپه‌های «ابو السلاسل» یا همان «ام شرشوح» واقع ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، تپه‌های «ابو السلاسل» یا همان «ام شرشوح» واقع در شمال شهرک «جبورین» در ریف حمص را پس از نبردهای سنگین و شدید با گروه‌های مسلح که منتهی به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر از آنها شد، به کنترل خود درآورند.

درباره اهمیت آزادسازی این منطقه باید گفت که این منطقه از اهمیت استراتژیک بسیار بالایی برخوردار است، چراکه خط فاصل بین شهرک‌های تلبیسه، الرستن، الحوله و الغجر که در کنترل گروه‌های تروریستی است و شهرک‌های امن جبورین و کفرنان و دیگر شهرک‌های در کنترل ارتش به شمار می‌آید.

تپه‌های «ابو السلاسل» به این جهت که بلندترین نقطه در این منطقه به شمار می‌آید، تسلط ارتش سوریه بر آن به معنای ممانعت گروه‌های مسلح از تسلط بر مسیر حمص ـ مصیاف است که به شهرک‌ها و روستاهای منتهی به غرب حمص می‌شود.

از سوی دیگر یک منبع میدانی سوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق تصریح کرد که یگان‌های ارتش سوریه مستقر در کوی «الوعر» حمص برای انجام عملیات‌های نظامی در این کوی مستقر نشده‌اند، بلکه مهمترین هدف آنها حمایت از اهالی این منطقه و مناطق اطراف و دفع حملات گروه‌های مسلح مستقر در دو جزیره (7 ـ 8) است.

اما در خصوص پرونده بیش از 300 نفر از اهالی ربوده شده کوی الوعر این منبع افزود: گفت‌وگوهایی برای آزادی این افراد میان شخصیت‌های منطقه با سرکردگان گروه‌های مسلح در جریان است. این درحالی است که گروه‌های مسلح تلاش دارند، از این افراد به عنوان اهرم فشار برای آزادی هرچه بیشتر عناصر خود که در بازداشت ارتش به سر می‌برند، استفاده کنند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها