امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90100
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 173
عشرت شایق عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: ...

عشرت شایق عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اظهار داشت: هدف دشمنان و ایادی داخلی آنها در فتنه 88 نه اعتراض به نتیجه انتخابات، بلکه مخالفت با اساس نظام و اصول و ارزش های دینی و انقلاب بود.

وی افزود: سر دادن شعارهای انحرافی و ساختارشکن، حرمت‌شکنی روز عاشورا و حمله به اماکن مقدس مانند مساجد، اهداف واقعی توطئه گران را نشان داد و اگر روشن بینی مقام معظم رهبری و حضور آگاهانه و به موقع مردم نبود، قطعا ًهدف نهایی دشمن که براندازی نظام مردمسالاری دینی در ایران و وابسته کردن مجدد کشور به قدرت‌های استکباری بود، به وقوع می‌پیوست.

عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی گفت: پایگاه مردمی نظام جمهوری اسلامی ایران بزرگ‌ترین توانمندی کشور برای مقابله با زیاده خواهی‌های قدرت‌های استعماری به شمار می‌آید و فتنه‌گران در سال 88 قصد داشتند با ایجاد فاصله بین مردم و نظام، این توانمندی را از کشور سلب کنند.

شایق با بیان اینکه مبارزه دشمنان با ملت ایران از برخورد نظامی و سخت به برخورد نرم با هدف استحاله مبانی اعتقادی، اصول و ارزش‌های انقلابی و باورهای اجتماعی مردم ایران تغییر شکل داده است، گفت: بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم، دشمن احساس می‌کرد که توانسته است مردم را نسبت به سرنوشت خود و کشور بی‌تفاوت سازد و با همین محاسبه اشتباه، تمام اندوخته‌هایش را به میدان آورد تا کار نظام و انقلاب اسلامی را یکسره کند، اما تدابیر مقام معظم رهبری و حضور آگاهانه مردم باعث شد که این توطئه هم خنثی شود.

وی تاکید کرد: جریان فتنه 88 اوج عملیات روانی دشمنان بود که می‌خواستند با مرعوب کردن مردم و مسئولان، اراده آنان را برای ادامه راه دچار شک و تردید کرده و زمینه را برای اقدامات بعدی خود آماده سازند.

نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی داشتن بصیرت و آگاهی را لازمه دفع فتنه‌ها و تهدیدها اعلام کرد و افزود: فقدان‌ آگاهی و بصیرت سبب می‌شود که یک ملت در مواقع حساس نتواند تصمیم صحیح و به موقع اتخاذ کند و همین مسئله زمینه شکست‌های سنگین و غیر قابل جبران را فراهم می‌سازد.

شایق نقش مقام معظم رهبری در خنثی سازی توطئه‌های مختلف علیه ملت ایران را بسیار با اهمیت و سرنوشت ساز خواند و افزود: انقلاب اسلامی به دلیل ماهیت استکبار ستیزی خود همواره در معرض خطرات مختلف قرار دارد و در شرایطی که دشمنان قسم خورده، حتی برای لحظه‌ای دست از دشمنی و دسیسه چینی بر نمی‌دارند، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان ولی امر مسلمین جهان، با شایستگی و صلابت بی‌مانند، حافظ منافع کشور و ملت ایران بوده و به خوبی از عهده این مسئولیت خطیر بر آمده‌اند.

این کارشناس مسائل سیاسی، با انتقاد از کسانی که درصدد پاک کردن ذهن مردم از حوادث فتنه 88 هستند، اظهار داشت: مردم و امت حزب‌اللهی امروز نه تنها فتنه را فراموش نکرده‌اند بلکه در محاکمه سران فتنه جدی‌تر از گذشته هستند.

وی افزود: فراموش کردن رویدادهای تلخ و عدم عبرت آموزی از آن حوادث، زمینه را برای تکرار چنین اتفاقاتی مهیا می‌سازد و اشاره به حوادث گذشته در کتاب الهی با هدف پندآموزی از این حوادث و جلوگیری از تکرار غفلت‌ها و کوتاهی‌ها بیان شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها