امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90108
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمد خزاعی پنجشنبه شب در یادواره شهید سیدمحمود سبیلیان که در سالن همایش‌های آستان قدس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمد خزاعی پنجشنبه شب در یادواره شهید سیدمحمود سبیلیان که در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد، اظهار داشت: من در جلسه‌های مختلفی در سازمان ملل متحد شرکت داشتم اما در سه مورد حضور در نزد امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری و همچنین در سخنرانی در ارتباط با شهیدان احساس کوچکی و حقارت می‌کنم.

وی افزود: شهید سبیلیان از بنیانگذاران سپاه قدس و سپاه انصار بودند و در واقع شهدای ما جغرافیای سیاسی جهان را تغییر دادند و وقتی نام سپاه قدس، سپاه انصار یا سردار سلیمانی در رسانه‌های جهان مطرح می‌شود همه آنتن‌ها به سوی آن جلب می‌شود و من که بارها در جلسات شورای امنیت سازمان ملل حضور داشتم، می‌گویم که امروز وقتی نام برادران سپاه پاسداران برده می‌شود محاسبات سیاسی تغییر می‌کند.

خزاعی ادامه داد: امروز نظام ما قدرتی پیدا کرده که قدرت‌های بزرگ حتی نمی‌توانند در منطقه مهره‌چینی کنند و یکی از مقامات آنها به من گفت که اگر ایران در منطقه نبود ما سوریه را بلعیده بودیم و وضعیت عراق این‌گونه نبود و این در حالی است که تانک‌های ما در خیابان‌های سوریه نمی‌جنگند بلکه اندیشه و قلوب شهدای ما اجازه این کار را به آنها نمی‌دهد.

خزاعی در ارتباط یا ویژگی سپاه پاسداران گفت: سپاه دارای سه ویژگی ایمان به خدا، قدرت نظامی و علم باوری است که همین موجب رشد آن شده است.

خزاعی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در سال 2009 ما هنوز غنی‌سازی 20 درصد را آغاز نکرده بودیم و من در جلساتی در نیویورک اعلام کردم که ما برای رآکتور تحقیقاتی تهران نیاز به سوخت 20 درصد داریم و حاضریم آن را بر اساس مقررات آژانس از شما خریداری کنیم، وگرنه آن را تولید خواهیم کرد.

وی ابراز داشت: ما در آن زمان اورانیوم 3.5 درصد تولید می‌کردیم و آنها به من گفتند که شما باید تمام تأسیسات هسته‌ای خود را تعطیل کنید و تمام یک هزار و 200 کیلوگرم اورانیوم 3.5 درصد خود را از کشور خارج کرده و ما بعد به شما اورانیوم 20 درصد تحویل می‌دهیم. من به آنها گفتم ما این کار را انجام نمی‌دهیم اما جواب آنها بسیار جالب و از موضع قدرت بود و گفتند باید به ما بگویید بله و راه دیگری ندارید.

خزاعی تصریح کرد: اما امروز 5 + 1 با جمهوری اسلامی وارد مذاکره شده و دلیل آن هم این است که آنها توان از بین بردن تأسیسات ما را ندارند و اگر داشتند قطعا این کار را انجام می‌دادند.

نماینده سابق ایران در سازمان ملل متحد در خصوص گروه داعش نیز بیان داشت: دولت‌های غربی در سوریه از این گروه حمایت کردند در حالی که همین گروه در آینده دامن‌گیر خودشان می‌شود و در این ارتباط نیز 9 ماه پیش نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد به من گفت 245 انگلیسی در سوریه می‌جنگند و ما نگران برگشت آنها به انگلیس هستیم که البته در حال حاضر این آمار افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه گروه داعش از سوی برخی رژیم‌های مرتجع منطقه حمایت مالی می‌شود، گفت: برخی از کشورهای عرب منطقه بیش از رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند.

خزاعی در ارتباط با امضای معاهده ایران، برزیل و ترکیه در خصوص بحث هسته‌ای در دولت قبلی گقت: اوباما به رئیس جمهور برزیل و اردوغان دو نامه نوشت و گفت من از این توافق حمایت می‌کنم اما تنها هشت روز بعد پیش‌نویس قطعنامه 1929 را علیه ما تهیه کردند، زیرا موضوع هسته‌ای بهانه است. 
انتهای پیام/70020/گ40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها