امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90118
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
حبیب‌الله بوربور قائم‌مقام جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد متن ...

حبیب‌الله بوربور قائم‌مقام جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد متن فعالیت احزاب اظهار داشت: در این متن در مورد پیش‌بینی اختصاص ردیف بودجه از سوی دولت به احزاب مطرح شده است که به نظر من دولت باید یک تحقیق جامع در وزارت کشور صورت دهد.

وی افزود: در دولت اصلاحات که وزارت کشور میلیاردی به احزاب کمک می‌کرد شاهد ناعدالتی‌هایی بودیم که به عنوان مثال به احزابی که هر هفته جلسه، مواضع، نشست و برنامه‌ داشتند، بودجه‌ای اختصاص داده نمی‌شد.

قائم‌مقام جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی ادامه داد: در زمان وزارت آقای پورمحمدی که آقای جنتی معاون سیاسی وی بودند نیز همین رویه ادامه داشت که ما در جلسه‌ای به آقای جنتی گفتیم چرا منابع مالی اینگونه اختصاص می‌یابد که جنتی گفت حتماً اشتباه شده است و سال دیگر شاید اوضاع بهتر شود.

بور بور خاطرنشان کرد: اگر دولت درصد این است که برای احزاب اعتباری بگذارد قطعاً هر جریانی که حاکم باشد تقسیمات مالی را به نوعی اعمال می‌کند که جریان خود سود ببرد.

وی با اشاره به بند «د» ماده 16 قانون فعالیت احزاب مبنی بر «نقض آزادی‌های فردی و اجتماعی» گفت: بهتر بود در بند «د» ابتدا تعریفی را از آزادی مطرح و سبب با وضع این بند می‌پرداختند چرا که توهین به مقدسات، اقدام برای متزلزل کردن نظام و به هرج و مرج کشیدن جامعه آزادی نیست.

قائم‌مقام جمعیت وفاداران انقلاب اسلامی به ماده 24 و بند 6 قانون فعالیت احزاب اشاره و تصریح کرد: در این ماده آمده است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف است از زمان تقاضای احزاب حداکثر ظرف مدت سه‌ماه مجوز انتشار نشریه الکترونیکی یا مکتوب را در مورد احزاب و گروه‌های مشمول بند «الف» ماده (24) این قانون صادر و در صورت عدم صدور مجوز در مدت مقرر، حزب یا گروه سیاسی می تواند اقدام به انتشار نشریه کند.

بور بور ادامه داد: به نظر بنده بند 6 ماده 24 سبب میشود تا موجب عدم محدود ساختن گرو‌ه‌ها در انتشار نقطه نظراتشان می‌شود که هم مثبت و هم منفی است اما حسن آن بیش‌تر از ضرر آن است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها