امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۰:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90121
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمرتضی حسینی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو باخبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمرتضی حسینی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو باخبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به تلاش عده‌ای در جهت فراموشی ماجراهای فتنه سال 88 و بخشش سران فتنه گفت: این عده 3 گروه هستند که گروه اول، نقش اساسی در جریان فتنه داشته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه اگر رهبری جریان فتنه را به‌درستی مدیریت و هدایت نمی‌کردند، امروز همان داعشی که در عراق قتل‌عام می‌کند، بر سر مردم ما نیز همین بلا را می‌آورد، گفت: آنها می‌خواهند ملت ماجراهای فتنه را فراموش کنند تا خود دوباره به صحنه سیاسی بازگردند.

حسینی گروه دوم را گروهی دانست که نقش اساسی در فتنه نداشته ولی با سکوتشان فتنه را تأیید کردند و گفت: در روایات داریم که اگر در برابر حرف و عملی سکوت کنید، به معنی تأیید آن است؛ گروه دوم نیز می‌خواهد با فراموش شدن ماجرای فتنه، دوباره در رأس امور قرار گیرد.

وی از افراد ساده‌اندیش به عنوان گروه سوم یاد کرد و بیان کرد: اینها جزو فتنه نبوده و ساکت آن نیز محسوب نمی‌شوند، اما از آنجا که ساده‌اندیشند تحت‌تأثیر گروه اول و دوم قرار می‌گیرند و از سوی آنان هدایت می‌شوند.

نماینده مردم قزوین افزود: دو گروه فتنه‌گر و ساکت، ساده‌اندیشنان را وادار می‌کنند که در جهت اهداف آنان موضع گرفته و از بخشش و آزادی سران فتنه سخن گویند، اما اینها باید آگاهانه با این موضوع برخورد کنند و بفهمند که فتنه 88 موضوعی عادی نبود، زیرا هر کس اعم از منافق، ضدانقلاب، وهابی، بهایی، صهیونیستها و در کل هر کس که با خدا و پیغمبر و اهل بیت مشکل داشت، در برابر نظام صف کشیدند.

وی با اشاره به تأکیدات مکرر قرآن مبنی بر عبرت گفتن از گذشته و نقل‌های متعددی که از سرگذشت پیامبران و اقوام دارد، گفت: قرآن با این تأکیدات از لزوم فراموش نکردن گذشته سخن می‌گوید، همچنان که فلسفه مطالعه سیره اهل بیت(ع) نیز همین است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: کسانی که بر فراموشی ماجراهای سال 88 تأکید می‌کنند، یقیناً اگر دوباره همچین فتنه‌ای تکرار شود باز در آن نقش‌آفرینی می‌کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها