امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90124
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام احمد سالک پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های فرهنگی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام احمد سالک پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های فرهنگی مرکز مازندران در پاسخ به سئوال خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا خبرنگاری به عنوان مشاغل سخت محسوب شد یا نه و نظر مجلس در این باره چیست، اظهار داشت: یکی از بحث‌های مطرح کمیسیون فرهنگی رسیدگی به موضوع مطبوعات و حمایت از خبرنگاران به‌ویژه بیمه آنان است.

وی با اشاره به اینکه قانون کار باید برای سخت و زیان‌آور بودن شغل خبرنگاری تعریف داشته باشد، افزود: کمیسیون فرهنگی مجلس بر حسن اجرای قانون نظارت دارد تا چه میزان از این اقشار مورد حمایت قانونی قرار می‌گیرند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چندی قبل وزیر ارشاد و معاونانش در کمیسیون ما بودند و پیرامون مطبوعات بحث مفصل شد.

وی با اشاره به اینکه طرح نظام رسانه‌ها در کمیسیون فرهنگی مجلس در حال پیگیری است، بیان کرد: این طرح رسانه‌ها را قانون‌مند می‌کند.

سالک پیرامون توضیح طرح نظام رسانه‌ها بیان کرد: در اجرای این طرح حق و حقوق خبرنگاران دیده شد، کار نهایی این طرح انجام و با قرار گرفتن در صحن علنی کمیسیون فرهنگی مجلس در دستور کار امسال قرار می‌گیرد.

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه وزارت ارشاد به عنوان دستگاه اجرایی فرهنگی چه میزان شعار سال را اجرایی کرد، افزود: وضع ارشاد به نسبت گذشته رو به بهبود است.

این مسئول با اشاره به اینکه وزارت ارشاد سعی می‌کند نواقص را برطرف کند، ادامه داد: برخی موارد دوستان مصاحبه‌هایی دارند که حاشیه به وجود می‌آورد و این موضوعات برای ما قابل دفاع نیست.

وی یادآور شد: کمیسیون فرهنگی مجلس در بحث‌های مختلف فرهنگی مثل مباحث سینمایی وارد شد اصلاحاتی در اساسنامه آنان صورت گرفت اما این فعالیت‌ها هنوز ما را به نقطه مطلوب نرساند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: وزارت ارشاد باید تلاش شد کند تا به مطالبات رهبری پاسخ دهد.

وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر فیلتر شدن صفحات مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای با بیان اینکه ما مخالف رشد ابزار تکنولوژی نیستیم،گفت:با استفاده از ابزار نوین ارتباطی جامعه اسلامی باید به دنیا معرفی شود،

وی ایجاد صفحات اجتماعی از طریق وزارت ارتباطات را امری ضروری دانست و ادامه داد: فعالیت‌ها باید در چارچوب ارزش‌های اسلامی باشد.

سالک با بیان اینکه تقلید از استکبار درست نیست، خاطرنشان کرد: ایران ظرفیت دارد تا با ایجاد فضای ارتباطی نوین نیاز جامعه اسلامی را بر طرف کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی فعالیت بیش از 100 شبکه ماهواره‌ای که برای انزوای جوانان و از بین بردن بنیان خانواده کار می‌کنند را برای جمهوری اسلامی قابل گذشت ندانست و گفت: برخی از مسئولان در مصاحبه‌های خود قانون گریزی را به مردم یاد می‌دهند.

وی مطرح کرد: دنیا هم برای مصونیت جامعه خود روش فیلترینگ را انجام می‌دهد و ما هم همین کار را انجام می‌دهیم.

سالک در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه در حال حاضر کمیسیون فرهنگی مجلس چه موضوعاتی را پیگیری می‌کند، افزود: طرح جامع جمعیت، مقابله با سالمندی و رشد موالید، طرح قانون‌مند شدن سازمان صدا و سیما، طرح احیا تجهیز مساجد درون و برون شهری، امر به معروف و نهی از منکر، حمایت از فعالیت‌های فرهنگی، تحقیقاتی و پژوهشی در معارف دینی موضوعاتی است که در کمیسیون فرهنگی مجلس در حال بررسی است.

به گفته این مسئول، سیاست‌های کمیسیون فرهنگی مجلس تقویت زیر ساخت‌های فرهنگی کشور است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به آخرین سئوال خبرنگاران مبنی براینکه آیا کشور در تحقق شعار سال موفق بود یا نه، گفت: بله، شدت و ضعف آن مختلف است، به طور مثال قانون عفاف و حجاب به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد در بخش‌هایی پاسخ مثبت دریافت شد و در بعضی جاها منفی، در حال حاضر نمی‌توان جواب کلی داد باید ارزیابی شود و هنوز وقت داریم.

انتهای پیام/86006/ل40/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها