امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90133
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، اصفهان یکی از شهر‌های گردشگری موجود در سطح دنیا است و هر ساله گردشگران داخلی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، اصفهان یکی از شهر‌های گردشگری موجود در سطح دنیا است و هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری برای بازدید از آثار شهر تاریخی و گردشگری اصفهان به پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی می‌آیند و آمار‌ها حاکی از این است که روز به روز تعداد گردشگران اصفهان افزایش می‌یابد، اما به نظر می‌رسد که برخی از افراد با ایجاد حاشیه‌ها و شایعه‌پراکنی‌هایی مانند حذف اصفهان از لیست گردشگری به دلیل کمبود هتل و مراکز اقامتی در اصفهان درصدد به چالش کشیدن و ضربه زدن به صنعت گردشگری اصفهان هستند، اما این افراد باید بدانند که ریشه‌ها و پایه‌های گردشگری اصفهان به میزانی قوی است که این موارد ریشه‌های گردشگری اصفهان را سست نمی‌کند.
 
اصفهان نیازمند توسعه کیفی با رشد کالبدی شهر است

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: کلان‌شهر اصفهان تنها باید به صورت کیفی و با رشد کالبدی توسعه پیدا کند.

سیدکریم داوودی با بیان اینکه مدتی پیش صحبت‌های بسیاری در ارتباط با تقویت موضوع گردشگری شده است و با توجه به این موضوع تقویت گردشگری باید به عنوان اولویت برنامه‌های مسئولان در سطح شهر باشد، اظهار کرد: یک هزار خانه تاریخی در اصفهان وجود دارد که هر کدام از این خانه‌ها م‌یتواند یک هتل کوچک باشد.

انجام برنامه‌ریزی برای ایجاد 5 هزار تخت هتل در اصفهان

وی با اشاره به اینکه در ارتباط با متولیان جذب گردشگری در سطح کشور و بین‌المللی عنوان می‌شود که ما گردشگر داریم، اما زیرساخت‌های آن را نداریم، ادامه داد: برنامه‌ریزی‌ها باید برای ایجاد 5 هزار تخت هتل در اصفهان صورت بگیرد.

داوودی با تاکید بر اینکه در صورت تحقق این موضوع می‌توان 25 تا 30 هتل را در اصفهان ایجاد کنیم و این موضوع سلب آسایش 200 هزار گردشگر در اصفهان می‌شود، تصریح کرد: توسعه صنعت گردشگری، صنایع دستی و فعالیت‌های خانگی باید در دستور کار مسئولان امر قرار گیرد.

وی تشکیل ستاد بحران گردشگری را از نیاز‌های اصفهان دانست و اضافه کرد: مسئولان باید به صورت ویژه به نیاز‌های متقاضیان هتل در اصفهان رسیدگی کنند و تقویت زیرساخت‌های گردشگری در اصفهان احساس می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه اصفهان از ظرفیت‌های بسیاری در زمینه جذب گردشگری برخوردار است، تاکید کرد: اما طی سال‌های گذشته مسئولان امر به این ظرفیت‌ها و توسعه زیرساخت‌های گردشگری توجهی نکرده‌اند و در این حوزه با ضعف‌هایی مواجه بوده‌ایم.

وی به ضرورت انجام برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در اصفهان اشاره کرد و افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم باید در راستای توسعه و افزایش هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، هتل آپارتمان‌ها و مهمانپذیر‌ها در اصفهان صورت گیرد.

جذب گردشگران در اصفهان با برنامه‌ریزی اصولی و منطقی صورت بگیرد

داوودی با اشاره به اینکه جذب گردشگران داخلی و خارجی در اصفهان باید با برنامه‌ریزی اصولی و منطقی صورت بگیرد، گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگری به میزان بسیاری در اصفهان احساس می‌شود و توسعه صنعت توریسم توسعه اقتصادی اصفهان را به دنبال دارد.

اصفهان از ظرفیت‌های بسیاری برای پذیرش گردشگران داخلی و خارجی برخوردار است

توسعه و تقویت صنعت گردشگری در اصفهان از مباحثی است که به میزان بسیاری در صحبت‌های مسئولان شنیده می‌شود، چرا که اصفهان از ظرفیت‌های گردشگری ویژه‌ای برخوردار است و وجود این ظرفیت‌ها توسعه اقتصادی اصفهان را به دنبال دارد، برخلاف صحبت‌هایی که در راستای کمبود هتل در اصفهان عنوان شده است، به نظر می‌رسد که اصفهان از وجود هتل و مراکز اقامتی برخوردار است و شاید منظور افراد از کمبود هتل در اصفهان این باشد که تعداد هتل‌هایی مانند هتل عباسی که گردشگران بسیاری خواستار پذیرش در این هتل‌ها هستند، کم باشد و اصفهان از ظرفیت‌های بسیاری در راستای پذیرش گردشگران خارجی و داخلی برخوردار است و نباید این مباحث سبب شود که صحبت‌هایی در زمینه کمبود هتل در اصفهان عنوان شود.

حذف اصفهان از لیست گردشگری غیرقابل باور است

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: عنوان کردن صحبت‌هایی مبنی بر حذف اصفهان از لیست گردشگری غیر‌قابل باور است، اما با وجود این موضوع نباید از توسعه گردشگری در اصفهان غافل باشیم.

احمد شریعتی در پاسخ به این سئوال که با توجه به اینکه مدتی پیش خبری در یکی از روزنامه‌های اصفهان مبنی بر اینکه احتمال حذف شدن اصفهان از لیست گردشگری به دلیل کمبود مراکز اقامتی در آینده وجود دارد، منتشر شده بود، دیدگاه خود را در این زمینه بیان کنید، اظهار کرد: ما در کلان‌شهری زندگی می‌کنیم، که از میراث فرهنگی و گردشگری غنی برخوردار است.

وی با بیان اینکه اصفهان یکی از شهر‌های گردشگری و توریستی در سطح کشور محسوب می‌شود، اضافه کرد: همچنین کلان‌شهر اصفهان به دلیل برخورداری از میراث فرهنگی و جاذبه‌های غنی گردشگری مقصد بسیاری از گردشگران خارجی است.

اصفهان در جذب توریسم از شاخص‌ترین شهرهای موجود در سطح کشور است

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه بسیاری از آثار گردشگری و میراثی اصفهان در یونسکو ثبت شده است، تصریح کرد: اصفهان در جذب توریسم به عنوان یکی از شاخص‌ترین شهر‌های موجود در سطح کشور تلقی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه زیر‌بنا‌های جذب گردشگری باید در اصفهان ایجاد و تقویت شود، ادامه داد: وجود هتل‌ها و مراکز اقامتی به عنوان یکی از موارد ضروری برای جذب گردشگر در سطح شهرها محسوب می‌شود و باید در راستای ایجاد و راه‌اندازی هتل‌ها و مراکز اقامتی در اصفهان اقدامات لازم صورت گیرد.

شریعتی با بیان اینکه اصفهان همیشه در راستای جذب گردشگران از سراسر کشور و کشور‌های دیگر فعال بوده است، تاکید کرد: حتی در شرایط خشکسالی نیز آمار گردشگران در اصفهان کاهش پیدا نکرده و خشکسالی‌ها و کمبود آب در اصفهان تأثیری روی کاهش جذب گردشگران نداشته است.

افراد نباید برای موضوع گردشگری در اصفهان خط و نشان بکشند

وی با تاکید بر اینکه عنوان کردن صحبت‌هایی مبنی بر حذف اصفهان از لیست گردشگری غیر‌قابل باور است، افزود: افراد نباید برای موضوع گردشگری در اصفهان خط و نشان بکشند و صحبت‌هایی مبنی بر حذف اصفهان از لیست گردشگری را عنوان کنند.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه ما با وجود برخوردار بودن اصفهان از شاخصه‌های گردشگری نباید ساکت بنشینیم و در راستای توسعه گردشگری در اصفهان اقدامی را انجام ندهیم، گفت: از ابتدای فعالیت شورای شهر در دوره چهارم بار‌ها آمادگی خود را برای توسعه گردشگری و جذب گردشگران در اصفهان اعلام کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه ایجاد مراکز اقامتی در اصفهان پایه و اساس جذب گردشگران است، اظهار کرد: شاخصه‌های گردشگری و آثار میراث فرهنگی در اصفهان سبب جذب گردشگران می‌شود، اما نباید در راستای جذب سرمایه‌گذاران به منظور ایجاد مراکز اقامتی در اصفهان دست روی دست بگذاریم.

سرمایه‌گذاری روی جذب گردشگران در اصفهان از سیاست‌های مسئولان باشد

سرمایه‌گذاری روی جذب گردشگران و توسعه صنعت توریسم در اصفهان باید به عنوان یکی از سیاست‌های اصلی مسئولان شهر و استان مورد توجه قرار گیرد تا این موضوع توسعه اقتصادی اصفهان را به دنبال داشته باشد، درست است که در حال حاضر اصفهان برای پذیرش گردشگران با کمبود هتل مواجه نیست، اما شاید توسعه 100 درصدی صنعت گردشگری در اصفهان نیازمند فراهم ساختن زیر‌ساخت‌های مورد نیاز برای این موضوع باشد و مسئولان امر باید زیر‌ساخت‌های مورد نیاز در این زمینه را فراهم کنند.

خبر حذف اصفهان از لیست گردشگری کذب است / به هتل‌های بیشتری نیاز داریم

نایب رئیس اتحادیه هتل‌داران استان اصفهان با بیان اینکه خبر احتمال حذف اصفهان از لیست گردشگری به دلیل کمبود مراکز اقامتی کذب است، گفت: این بحث به صورت غیرکارشناسی بوده است.

مهدی نریمانی در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه طی 10 روز گذشته خبری در یکی از روزنامه‌ها مبنی بر اینکه احتمال حذف شدن اصفهان از لیست گردشگری به دلیل کمبود مراکز اقامتی در سطح شهر منتشر شده است، ارزیابی شما از این موضوع چیست، اظهار کرد: فردی به صورت غیرکارشناسی این صحبت را عنوان کرده بود.

وی با بیان اینکه البته ما با این موضوع برخورد کردیم و افراد نباید به صورت غیرکارشناسی در این زمینه اظهارنظر کنند، اضافه کرد: در اردیبهشت ماه امسال حجم بالایی از مسافران در اصفهان حضور پیدا کرده‌اند و در این ماه ظرفیت هتل عباسی تکمیل شده بود و این صحبت به دلیل این موضوع عنوان شده بود.

اصفهان 12 هزار تخت دارد

نایب رئیس اتحادیه هتل‌داران استان اصفهان با تاکید بر اینکه اصفهان 12 هزار تخت دارد، تصریح کرد: همچنین افزایش ظرفیت تخت به میزان 20 هزار تخت در اصفهان وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه اصفهان در آینده نیاز به هتل دارد، ادامه داد: اما ما در طول سال با کمبود اتاق برای پذیرش مسافران مواجه نیستیم و در حال حاضر 85 هتل و 65 مهمانپذیر فعال در اصفهان وجود دارد.

نریمانی با بیان اینکه مجموع مسافران خارجی که در فروردین و اردیبهشت ماه امسال در اصفهان حضور یافته‌اند، بیش از 35 هزار مسافر بوده است، تاکید کرد: البته این 35 هزار مسافر به صورت تدریجی در این دو ماه در اصفهان حضور یافته‌ا‌ند.

وی به هتل عباسی به عنوان یکی از هتل‌های ویژه و معروف موجود در شهر اصفهان اشاره کرد و افزود: بیشتر مسافرانی که در اصفهان حضور پیدا می‌کنند، متقاضی حضور در این هتل هستند.
 
رشد 130 درصدی حضور گردشگر خارجی در اصفهان

استاندار اصفهان گفت: با توجه به تحولات سیاسی صورت گرفته در چند ماه اخیر و سفرهای هیئت‌های بلند پایه خارجی، به ویژه از کشور‌های اروپائی، شاهد رشد 130 درصدی حضور گردشگران خارجی ظرف دو ماه گذشته نسبت به مدت مشابه در استان اصفهان بودیم.

رسول زرگرپور با بیان اینکه براساس منابع بین‌المللی کشور ایران از نظر جاذبه‌های تاریخی و میراثی ردیف 10 کشور برتر دنیا و از نظر جاذبه‌های طبیعی در ردیف پنج کشور نخست دنیا مطرح است، تاکید کرد: با این وجود متأسفانه از نظر جذب گردشگر خارجی در رتبه 90 قرار داریم و این به هیچ عنوان با ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بالقوه جمهوری اسلامی ایران به ویژه استان اصفهان تناسب ندارد.

وی با بیان اینکه لازم است متعاقب این افزایش چشمگیر حضور گردشگران خارجی در استان و شهر اصفهان، امکانات، زیر‌ساخت‌ها و تسهیلات جدید متناسب با شأن این استان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن اسلامی فراهم کنیم، اضافه کرد: با توجه به اینکه از 33 مدل گردشگری در جهان آنچه در ایران و به ویژه اصفهان مشاهده می‌کنیم، گردشگری فرهنگی بوده و لازم است به مباحث فرهنگی در کنار مباحث مربوط به زیرساخت‌های اسکان و سایر مقولات پرداخته شود.

اصفهان میزبان 400 هزار گردشگر خارجی طی 3 سال آینده است

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود در سه سال آینده اصفهان میزبان 400 هزار گردشگر خارجی باشد که متأسفانه استان اصفهان با کمبود حدود 9 هزار تخت مواجه می‌شود که جبران کمبود آن نیازمند سرمایه‌گذاری 600 میلیارد تومانی است، گفت: در سال 1396، حضور حداقل 400 هزار گردشگر خارجی در استان اصفهان به عنوان اولین مقصد گردشگری کشور پیش‌بینی شده است.

اقامت در هتل‌های چند‌ستاره تنها هدف گردشگران نباشد

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، اسکان در هتل‌های چند ستاره مانند هتل عباسی از خواسته‌های اکثر گردشگران است و در برخی زمان‌ها ظرفیت هتل عباسی به دلیل حجم بالای مسافران تکمیل می‌شود و به این دلیل عنوان می‌کنند که اصفهان با کمبود هتل و مراکز اقامتی مواجه است، اما اقامت در هتل‌های چند‌ستاره تنها نباید هدف گردشگران نباشد و اگر هدف اصلی گردشگران گردشگری باشد، می‌توانند در هتل‌های با ستاره‌های پایین نیز اسکان پیدا کنند و از سفر خود در اصفهان لذت ببرند.
---------------------------
گزارش از پروین احمدی
---------------------------
انتهای پیام/63004/ب40
برچسب ها:
آخرین اخبار