امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90139
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
عیسی موسوی نسب در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس به مناسبت 30 خرداد روز جهانی پناهنده اظهار داشت: بیش از 320 هزار نفر دانش آموز اتباع خارجی هم سطح ...

عیسی موسوی نسب در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس به مناسبت 30 خرداد روز جهانی پناهنده اظهار داشت: بیش از 320 هزار نفر دانش آموز اتباع خارجی هم سطح وهم سنگ با دانش آموزان ایرانی درحال تحصیل هستند و یا در سطوح عالی فارغ التحصیل شده‌اند و این به خاطر نگاه ارزشی و دینی و اعتقادی جمهوری اسلامی در حمایت از پناهندگان است.

موسوی نسب ادامه داد: خدمات بیش از سه دهه جمهوری اسلامی ایران در قبال اتباع خارجی قابل تقدیر است اما متاسفانه برخی رسانه‌های غربی با بیان برخی تعبیرات غلط سعی در تخریب خدمات ارائه شده توسط جمهوری اسلامی ایران را دارند ما می‌بینیم و می‌شنویم که در اکثر کشورهای مدعی حقوق بشر اگر فردی غیرقانونی درنقاط مرزی آن کشور دیده شود با چه عاقبت سهمگینی مواجه خواهد شد از جمله همین اخیرا در استرالیا اکثر پناهندگان غرق شدند.

اما در جمهوری اسلامی اگر فردی از اتباع افغان به صورت غیر قانونی وارد کشور شوند با نهایت احترام یا آنها را بازمی‌گردانیم یا آنها را بعد از شناسایی وارد فرآیندهای حضور قانونی می‌کنیم. و این برخورد در هیچ کجای دنیا اتفاق نخواهد افتاد کماکان که می‌بینیم که پناهندگان را برای مدتی طولانی در کمپ‌ها نگهداری و بعد از ماه‌ها ناامیدانه به کشورشان باز می‌گردانند.

مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران از اتباع درخواست کرد، اتباع خارجی جهت تسهیل در بازگشت به کشور مادری شان کوشا باشند و حضور خود آنهاست که در سرافرازی و بازسازی کشورشان موثر است والبته جمهوری اسلامی ایران در امر بازسازی کشور دوست و همسایه همکاری‌های لازم را می‌کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار