امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90142
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی وزیر آموزش و ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، اظهارداشت: 140 میلیون جلد کتاب برای سال تحصیلی 94-93 آماده‌سازی و چاپ می‌شود.

وی با اشاره به بودجه‌ریزی بر اساس عملکرد در سازمان پژوهش، خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش معاونت توسعه منابع و پشتیبانی به ویژه حسین طلایی، سازمان موفق به دریافت جایزه تندیس نقره‌ای ششمین کنفرانس بین‌المللی بودجه‌ریزی بر مبنای عملکرد شد که جا دارد از وی و همکارانشان تشکر و قدردانی به عمل آید.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با اشاره به فرایند الحاق پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش به سازمان پژوهش افزود: این اقدام به منظور جلوگیری از انحلال آن صورت گرفته است؛ برخی از اعضاء هیأت امناء تـأکید بر حفظ وضعیت موجود داشتند.

محمدیان‌ با اشاره به جدیدالتألیف بودن کتب درسی پایه‌های چهارم و هشتم اضافه کرد: خوشبختانه با تلاش شبانه‌روزی گروه تألیف، کتاب‌های این دوپایه از جمله «هدیه‌ای آسمان» نیز مراحل تدوین، اعتبار بخشی و اصلاح را پشت سر گذاشته و آماده چاپ سپاری شده است و مطابق برنامه تنظیم شده توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به ضرورت چاپ قریب 140 میلیون جلد کتاب و توزیع آن در آستانه هر سال تحصیلی، آن را کاری سنگین، دشوار و حساس قلمداد کرد که با هماهنگی و انسجام خوب علمی و تجربی دفاتر تألیف و نظارت بر نشر کتاب‌های درسی، برابر برنامه تنظیمی پیش می‌رود.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در ادامه تصریح کرد: در سایر کتابها نیز عنداللزوم متناظر با رویکردهای سند تحول و برنامه درسی ملی که از اسناد بالادستی هستند اصلاحاتی صورت گرفته است.

محمدیان با اشاره به اقدامات انجام گرفته در جهت احیاء دارالفنون این میراث ارزشمند امیر کبیر افزود: برنامه‌های خوبی برای احیاء این مجموعه فرهنگی – علمی طراحی شده است که نیازمند اعتبار است که درصورت تخصیص، اجرای آن تسریع خواهد شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها