امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9015
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۴۰
تعداد بازدید: 63
ارگان گروهک اتحاد جمهوریخواهان از افراطیون مدعی اصلاحات خواست در کنار نقشه «الف» حمایت از هاشمی، نقشه «ب» آشوب خیابانی به ...

ارگان گروهک اتحاد جمهوریخواهان از افراطیون مدعی اصلاحات خواست در کنار نقشه «الف» حمایت از هاشمی، نقشه «ب» آشوب خیابانی به بهانه حذف یا باخت هاشمی در انتخابات را تنظیم کنند !

 

ارگان گروهک اتحاد جمهوریخواهان از افراطیون مدعی اصلاحات خواست در کنار نقشه «الف» حمایت از هاشمی، نقشه «ب» آشوب خیابانی به بهانه حذف یا باخت هاشمی در انتخابات را تنظیم کنند !
این گروهک از سوی برخی اعضای چند گروهک منحله نظیر حزب توده، فدائیان خلق و… تشکیل شده است .
وبسایت گروهک مذکور از قول یکی از همین فعالان گروهکی نوشت: بهتر است ما یعنی چه آنها که رأی خواهند داد و چه آنها که رأی نخواهند داد عقل خود را روی هم بریزیم تا در فردای رد صلاحیت رفسنجانی یا فردای اعلام فرد دیگری به عنوان برنده انتخابات یا فردای پیروزی رفسنجانی چه باید کرد. اصلاح طلبانی مانند جلایی پور مدعی اند که هفته ها درباره مشی انتخاباتی خود مشورت کرده اند تا به توافق رسیده اند. باید از اصلاح طلبان که به هر حال، به دلیل عدم تحمل مطلق همه نیروهای سیاسی به جز طرفداران حکومت مذهبی، در حال حاضر تنها نیروهای منتقد وضع موجود و در عین حال فعال در صحنه انتخابات اند، خواست و امیدوار بود که به «نقشه الف» خود که رئیس جمهور شدن رفسنجانی است اکتفا نکنند و برای شرایطی نیز که حکومت، رفسنجانی را حذف یا او را بازنده اعلام کند، یک «نقشه ب» داشته باشند. مثلا اصلاح طلبان باید سیاست مشخصی در قبال واکنشهای اعتراضی پس از حذف یا اعلام باخت رفسنجانی تنظیم کنند. اگر سیاستشان این باشد که این بار هرچه زودتر در برابر حکومت عقب نشینی کنند، این را بگویند تا همه تکلیف خود را بدانند. به نظر من بدترین حالت این است که حکومت کسی دیگر را رئیس جمهور اعلام کند، خود رفسنجانی و اصلاح طلبان عزم ایستادگی در برابر حکومت را نداشته باشند و فقط اعتراضاتی خودجوش و بدون حمایت از سوی اصلاح طلبان صورت گیرد. اما اگر کمپین رفسنجانی مصمم به ایستادگی باشد باید از هم اکنون روی انتخابات دستکاری شده چهار سال پیش دست بگذارد و خواهان تضمین هایی برای عدم تکرار آن سناریو شود !
در مورد مشایی و امکان رویارویی با حاکمیت در صورت رد صلاحیت محتمل مشایی، به نظر من زیاد غلو شده است. اگر به عکسهای گردهمایی های اخیر طرفداران مشایی در شهرستانها بنگریم درمی یابیم که نخواهند توانست برای رویارویی جدی با حاکمیت روی پایگاهی مردمی حساب کنند .
در همین حال پایگاه ضدانقلابی گویانیوز در تحلیل مشابهی با اشاره به سوابق حمله اپوزیسیون به آقای هاشمی نوشت: سوابق سیاه هاشمی بر کسی پوشیده نیست ولی فهرست کردن جنایت ها و خیانت های گذشته دردی را درمان نمی کند. اگر کسانی [از اپوزیسیون] از هاشمی حمایت می کنند، نه به خاطر عدم آشنایی با کارنامه سیاه او که به خاطر برپا کردن اجتماعات و ستادهایی است که می توان علیه حکومت حرف زد .
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها