امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۹:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90152
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
سعید متصدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در مورد ساماندهی زباله‌های بیمارستانی، اظهار داشت: این یک ضرورت است که زباله‌های بیمارستانی ساماندهی شود. ...

سعید متصدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در مورد ساماندهی زباله‌های بیمارستانی، اظهار داشت: این یک ضرورت است که زباله‌های بیمارستانی ساماندهی شود. به طوری که علاوه بر بی‌خطرسازی اینگونه زباله‌ها اقدامات لازم برای جمع‌آوری، انتقال و امحای آنها به صورت جداگانه صورت پذیرد.

معاون سازمان محیط زیست در ادامه افزود: در این باره سازمان محیط زیست پیگیری‌های لازم را با وزارت بهداشت و درمان صورت داده است.

وی ادامه داد: متاسفانه هم‌اکنون در سیستم بیمارستان‌های کشور فقط از سیستم اتوکلاو (بی‌خطرسازی زباله‌ها) استفاده می‌شود که این امر به تنهایی مورد قبول سازمان محیط زیست نیست.

وی متذکر شد: بی‌خطرسازی زباله‌ها باید صورت گیرد، ضمن آنکه در کنار آن سیستم کاملا مجزایی از زباله‌های شهری، مسئولیت انتقال و امحای اینگونه زباله‌ها را داشته باشد.

معاون سازمان محیط زیست خاطرنشان کرد:‌در حال حاضر این مسئله در بیمارستان‌های کشور رعایت نمی‌شود و در این باره نیازمند همکاری وزارت بهداشت و درمان هستیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها