امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90162
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، وزارت حقوق بشر عراق اعلام کرد که هیأتی را راهی ژنو کرده است تا جنایات گروه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد، وزارت حقوق بشر عراق اعلام کرد که هیأتی را راهی ژنو کرده است تا جنایات گروه تروریستی داعش علیه شهروندان عراقی در مناطقی که به تصرف این گروه درآمده است، را مطرح کند.

«کامل امین»، سخنگوی وزارت حقوق بشر عراق با بیان این مطلب تصریح کرد که وزارتخانه متبوعش به همراه وزارت خارجه عراق هیأتی را به همراه مدارک و مستندات و عکس و فیلم که بیانگر جنایات گروه تروریستی داعش مانند قتل‌ها و کشتارها و شکنجه‌ها و آزار و اذیت‌های سازمان یافته است را به کنفرانس حقوق بشر که امروز جمعه در ژنو برگزار می‌شود، جهت طرح و ارائه راهی کرده است.

امین ادامه داد: وزارت حقوق عراق بشر به کار مستندسازی جنایات داعش از طریق منابع و فعالان خود در مناطق تحت سیطره داعش ادامه می‌دهد، چراکه جنایات داعش نمود آشکار و عیان نقش حقوق بشر است.

وی تاکید کرد: این موضوع به شکلی مستقیم و قدرتمند از سوی هیأت عراقی مطرح و از جامعه بین المللی و حقوق بشر خواسته می‌شود، به نقش خود در برملا کردن جنایات این گروه و تصویب قطعنامه‌ای ویژه در خصوص مبارزه با تروریسم در مجمع عمومی سازمان ملل تلاش می‌شود.

امین همچنین گفت: تلاش داریم، طرف‌ها و کشورهای حامی و کمک کننده این گروه‌های تروریستی و دیگر گروه‌های تروریستی مسلح را نیز محکوم کنیم و در مواردی حتی مورد بازخواست قرار دهیم.

وی تاکید کرد که تاکنون نیم میلیون نفر از اهالی استان نینوا از خانه و کاشانه خود به دللیل تصرف مناطق مختلف این استان به دست داعش آواره شده‌اند و خروج اهالی از مناطق مختلف نینوا همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها