امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90186
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، در جلسه عمومی پارلمان قزاقستان اصلاحات قانون مربوط به مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم تصویب شد. در ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، در جلسه عمومی پارلمان قزاقستان اصلاحات قانون مربوط به مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم تصویب شد.

در این لایحه بهبود بیشتر چارچوب قانونی در زمینه مبارزه با افراط‌گرایی و تروریسم تدوین شده است.

«ماولین هاشم‌بایف» رئیس کمیته مجلس در امور خارجه، دفاع و امنیت قزاقستان در جلسه تصویب این لایحه تأکید کرد که  ورود و گسترش هرگونه مطلبی که حاوی ادبیات افراط‌گرایانه و یا تروریستی باشد و همچنین ویرایش و یا تولید آنها نیز در خاک قزاقستان ممنوع شده است.

براساس این لایحه قانونی، در آیین دادرسی و مدنی در این زمینه و همچنین در چندین قانون دیگر قزاقستان در مورد مبارزه با افراط‌گرایی تغییرات و اصلاحاتی انجام شده است.

در ضمن، در قانون «درباره ساختارهای امنیت ملی» اصلاحاتی وارد شد که برطبق آن ارگان‌های مربوط به امنیت ملی قزاقستان براساس قانون حق اعلام اجرای الزامی هشدارهای رسمی به افراد حقیقی و حقوقی در زمینه غیرمجاز بودن ایجاد شرایط ارتکاب به این جرایم را دارند.

براساس این لایحه، نسبت به اشخاص که محکومیت به ارتکاب جرائم تروریستی دارند نظارت و کنترل اداری اعمال می‌شود و همچنین ورود افرادی که کمیته امنیت ملی شواهدی دال بر مشارکت آنها در فعالیت‌های افراط‌گرایانه یا تروریستی دارد، به خاک قزاقستان ممنوع می‌باشد.

این مسئله در حالی است که «آندره کراوچینکو» معاون دادستان قزاقستان چندی قبل در مجلس نمایندگان این کشور اعلام کرد که کافه‌ها و دیگر مکان‌های عمومی این جمهوری به محلی برای انتشار ویدئوهای دارای محتوی افراط‌گرایانه تبدیل شده‌اند.

کراوچینکو هشدار داد که هواداران افراط‌گرایان ویدئوهایی را بر روی فلش حمل کرده و آنها را برای نشان دادن به دیگران به کافه‌ها و بازارها می‌برند.

وی همچنین گفت: مقامات قزاقستان بتازگی بر بیش از 9000 وب‌سایت نظارت داشته که به علت دارا بودن محتوی افراط‌گرایانه حکم مسدود کردن 600 مورد از آنها را در این کشور صادر کرده‌اند اما آنان قادر به متوقف کردن چرخش دست‌به‌دست این محتویات نیستند.

وی برآورد کرد که نزدیک به 100 ویدئو حاوی اینگونه موارد در قزاقستان در حال گردش است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها