امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۱۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9019
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 87
غلامعلی نادری مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیر‌دولتی وزارت علوم در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

غلامعلی نادری مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیر‌دولتی وزارت علوم در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه مجوزهای موسساتی که مربوط به استان‌های تهران و البرز است، باید توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تایید شود، گفت: در ابتدا درخواست‌ها به وزارت علوم می‌رسند و بعد از آن این درخواست‌ها به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال می‌شوند. اگر شورا با احداث این مجوزها موافقت کند، تقاضا به وزارت علوم برمی‌گردد و مراحل پر کردن فرم‌ها و مجوزها انجام می‌شود.
وی در ادامه خاطر نشان کرد: بعد از گزینش اولیه، موسسات مجوز اصولی می‌گیرند و پس از تایید در بازدید مجوز اصلی خودشان را دریافت می‌کنند.
نادری افزود: موسسات غیر انتفاعی استان‌های تهران و البرز پس از طی این مراحل مجاز به پذیرش دانشجو هستند.
غلامعلی نادری با بیان جزئیاتی درباره دریافت مجوز برخی از موسسات جدید گفت: در حال حاضر در تهران یک موسسه وجود دارد که ان‌شاءالله از مهرماه شروع به جذب دانشجو در رشته‌های هنر می‌کند. یک موسسه دیگر هم به تازگی به تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است که در حال طی مراحل بعدی است.
وی افزود: در کرج هم یک موسسه بوده و موسسه غیرانتفاعی دیگری هم بعد از طی شدن مراحل اجرایی، در رشته هوا، فضا شروع به کار می‌کند.
مدیرکل دفتر آموزش‌های آزاد، غیرانتفاعی و غیر‌دولتی در پایان گفت: این دو موسسه جدید در تهران و کرج مجوز خود را از شورای عالی انقلاب فرهنگی دریافت کرده‌اند و ما در حال نهایی کردن مجوز آنها هستیم که از مهر ماه 92 پذیرش دانشجوی آنها آغاز می‌شود. 
نادری خاطرنشان کرد: بعضا ممکن است کار بعضی از موسسات به دلیل طولانی شدن مراحل گزینش و تایید حدود یک سال به تاخیر بیافتد اما وزارت علوم تلاش می‌کنم این مراحل زودتر طی شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها