امروز : چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۱۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90192
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، بیش از 24 گروه تروریستی مسلح از جمله «جبهه النصره» و «جبهه انقلابیون سوریه» ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، بیش از 24 گروه تروریستی مسلح از جمله «جبهه النصره» و «جبهه انقلابیون سوریه» حملاتی را بر نقاط نظامی ارتش سوریه در منطقه نظامی «تل الجموع» واقع در شهر «نوی» در 14 ژوئن جاری انجام دادند.

حمله به این تپه از 2 محور شهرک «تسیل» در جنوب و شهرک «الرفید» و روستاهای قنیطره در غرب انجام شد و طی آن گروه‌های تروریستی پیش از آغاز حمله مستقیم، این تپه را با ده‌ها خمپاره گلوله باران کردند که منجر به قطع برق کامل این منطقه شد تا حملات گروه‌های مسلح در تاریکی مطلق شب آغاز شود و تا پیش از طلوع آفتاب ادامه یابد.

در این تردید نیست که گروه‌های مسلح به محض آغاز حمله و درگیر شدن با نیروهای ارتش سوریه به خصوص از محور جنوبی آن و پیش از تسلط بر این تپه‌ تسلط خود بر آن را اعلام کردند، بدون آنکه ارتش سوریه بیانیه‌ای در خصوص حوادث جاری در تل الجموع صادر کند، در حالی‌که درگیری‌های شدیدی در این منطقه جریان داشت و نیروهای ارتش سوریه لحظه‌ای در هدف گرفتن مراکز تجمع گروه‌های مسلح که حملات از آنجا آغاز شده بود، به خود تردید راه ندادند، به این ترتیب نیروی هوایی ارتش سوریه حرف اول را در این درگیری‌ها زد و با 25 سورتی پرواز تجمعات گروه‌های مسلح در این تپه و شهرک‌های نوى، تسیل، سحم الجولان و عدوان را هدف قرار داد و منهدم کرد تا به این طریق شاهرگ اصلی ورود و نفوذ عناصر مسلح به تل الجموع را از بین ببرد، به ویژه آنکه آن شهرک‌ها تنها نقطه ارتباطی گروه‌های مسلح، بلکه نقطه کمک رسانی به مجروحان درگیری‌ها را تشکیل می‌داد.

اهمیت استراتژیک تل الجموع در این نهفته است که منطقه ارتباط گروه‌های مسلح در تسیل با گروه‌های مسلح در نوی را تشکیل می‌داد، در حالی‌که این دو شهرک تنها 10 کیلومتر با یکدیگر فاصله ندارند.

اما اهمیت نظامی تل الجموع در آن است که ارتش سوریه از آن به عنوان نقطه‌ای برای حمایت از یگان‌های ارتش سوریه در نوی و تل الجابیه استفاده می‌کند.

با این حال به گفته یک منبع نظامی سوری اهمیت واقعی تل الجموع در این نهفته است که به همراه تل الجابیه خط اول دفاعی و قوی‌ترین جبهه سوریه در مرزهای این کشور با جولان تحت اشغال رژیم صهیونیستی را تشکیل می‌دهد.

به گفته این منبه میدانی سوری گروه‌های مسلح در این عملیات بیش از 200 نفر از عناصر خود را در همان ساعت‌های اولیه نبرد و در برابر تصرف یک شب تل الجموع از دست دادند تا سپیده دم آن روز تل الجموع بار دیگر در کنترل ارتش سوریه باشد.

فرماندهان ارشد ارتش و نیروهای مسلح سوریه به خوبی می‌دانند که گروه‌های مسلح تروریستی هرآنچه در تلاش دارند، جهت تسلط بر ریف غربی درعا انجام می‌دهند تا با گشودن این جبهه جدید از فشار وارده بر گروه‌های مسلح در محاصره نوی بکاهند و معادلات حاکم بر میدان را به سود خود تغییر دهند و بدون تردید ارتش سوریه مانع این امر خواهد شد.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار