امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90195
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 28
«میشل موسی»، نماینده پارلمان لبنان از فراکسیون «توسعه و آزادی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت تصریح کرد ...

«میشل موسی»، نماینده پارلمان لبنان از فراکسیون «توسعه و آزادی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بیروت تصریح کرد که هنوز تغییری خاصی در روند پرونده انتخابات ریاست جمهوری لبنان پیش نیامده و آنچه ما خواهان آن هستیم، تسریع در روند انتخابات و افزایش تماس‌ها و دیدارها در این خصوص است.

موسی افزود: نباید انتخابات ریاست جمهوری لبنان را به انتخابات پارلمانی آن ارتباط داد، چون ما در شرایط بسیار سخت و حساسی به سر می‌بریم و این شرایط ما را ملزم می‌کند تا انتخابات ریاست جمهوری و حتی پارلمانی را هرچه سریع‌تر برگزار کنیم.

موسی در پاسخ به این سوال که آیا امکان دستیابی به توافق برسر قانون انتخاباتی جدید با توجه به نبود تفاهم برسر نامزد مشترک وجود دارد یا خیر، گفت: گروه‌ها و جریان‌های سیاسی امروز باید برای نجات کشور برسر نامزدی مشترک به توافق برسند، چون شرایط کلی حاکم بر کشور اجازه تصویب قانون جدید انتخاباتی را نمی‌دهد.

این نماینده پارلمان لبنان ادامه داد: امروز سخنان بسیاری درباره برگزاری انتخابات بدون قانون جدید و با تکیه بر قوانین کنونی به گوش می‌رسد، اما فراکسیون توسعه و آزادی تصمیم نهایی خود را  در این خصوص اتخاذ نکرده، اما اعتقاد داریم، هرچه سریع‌تر باید انتخابات ریاست جمهوری و پس از آن پارلمانی برگزار شود.

اما در خصوص خطر گسترش نفوذ داعش به لبنان موسی گفت: با توجه به تدابیر امنیتی اتخاذ شده به نظر نمی‌رسد که داعش بتواند، به آسانی درون لبنان نفوذ کند، اما آنچه در این میان لازم به نظر می‌رسد، دستیابی به تفاهم و توافق سیاسی و فعال‌تر کردن موسسات و نهادهای حکومتی در برابر این خطر است.

موسی افزود: با این حال همگی از نفوذ داعش در لبنان بیم دارند و تنها راه مقابله با این خطر پر کردن شکاف انتخابات ریاست جمهوری و فعال کردن موسسات و دستگاه‌های امنیتی در سریع‌ترین وقت ممکن است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها