امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۱:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90201
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید منذر حکیم مدیرکل پژوهش مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در راستای برگزاری کنگره ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید منذر حکیم مدیرکل پژوهش مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در راستای برگزاری کنگره بین‌المللی سبط النبی(ع) اظهار داشت: اهل بیت(ع) مشعل‌های نورانی هدایت هستند و تکامل بشر برای رسیدن به تکامل الهی و ابدی بزرگترین هدفی است که اهل بیت دنبال می‌کردند.

وی اظهار داشت: پر واضح است که شیطان و شیطان صفتان در طول تاریخ از چنین اهدافی به هراس می‌افتند و سعی و تلاش داشتند که اهل بیت(ع) به حاشیه رانده شوند و یا این الگوهای تمام عیار را خنثی کنند و این به عنوان یک سیاست برای شیطان صفتان بوده و خواهد بود.

مدیرکل پژوهش مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) عنوان کرد: اهل بیت علیهم‌السلام انوار الهی هستند «وَ یَأْبَى اللّهُ إِلاَّ أَن یُتِمَّ نُورَهُ» خداوند نور خود را همیشه در بهترین شکل متجلی می‌کند و اهل بیت(ع) که به نور الهی ضمیمه شده‌اند باید چهره الهی تابناک آنان را به بشریت نشان بدهیم و بر انسان‌ها این نور الهی بتابد.

وی درباره ضرورت برگزاری کنگره بین‌المللی سبط النبی(ص) گفت: با توجه به اشعه تابناک حضرت اباعبدالله(ع) در طول تاریخ، به طور طبیعی شخصیت نورانی امام حسن(ع) کمتر مورد توجه واقع شده است و یک نوع مظلومیت برای امام حسن مجتبی(ع) در طول تاریخ رخ داده که باید اندیشمندان، عالمان و اهل قلم برای برطرف نمودن این مظلومیت اقدام کنند و جایگاه امام حسن مجتبی(ع) را به جایگاه منطقی و صحیح در تاریخ برگردانند. به همین دلیل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با تلاشی وافر، حساب شده و علمی سعی کرده تا این کنگره بین‌المللی را پشتیبانی و بر عهده بگیرد و این جزو اهداف مجمع جهانی اهل بیت(ع) است.

حجت‌الاسلام حکیم در تشریح برنامه‌های این کنگره یادآور شد: بعد از ظهر اول تیر ماه مقالات در چهار کمسیون ارائه می شود، کمسیون اول با عنوان «سیره فردی و خانوادگی امام حسن مجتبی(ع)» به ریاست صادق آئینه وند، کمسیون دوم کمسیون نقد و بررسی شبهات در مورد امام حسن(ع) به ریاست آیت‌الله حسینی جلالی، کمسیون سوم سیره سیاسی ـ اجتماعی و مدیریتی امام حسن مجتبی(ع) به ریاست آیت‌الله محمدهادی غروی و کمیسیون چهارم سبک زندگی امام حسن علیه السلام به عهده اینجانب است.

وی ادامه داد: مقالات متعددی به زبان های مختلف به دبیرخانه کنگره واصل و ارزیابی شدند و مقالاتی که مورد قبول واقع شدند یعنی نصاب لازمی را که تصویب شده بود را کسب کردند در عصر روز اول و صبح روز دوم در کمسیون‌ها ارائه و مورد نقد قرار می گیرند.

وی در مورد کیفیت مقالات مقالات ارائه شده اظهار داشت: مقالات از لحاظ کمیت و کیفیت در سطح قابل قبولی هستند و در دو جلد کتاب چاپ می‌شوند.

مدیرکل پژوهش مجمع جهانی اهل بیت(ع) تاکید کرد: برگزاری کنگره بین‌المللی سبط النبی(ص) نقطه شروعی خوبی برای معرفی امام حسن(ع) است و امیدوارم مؤسسات و مراکز علمی دست به دست هم دهند و آن چهره واقعی امام حسن(ع) که پیامبر(ص) در شأن ایشان فرمودند «الحسن و الحسین امامان قاما او قعدا» را خوب ارائه کنند.

وی در پایان گفت: انقلاب حسینی را امام حسن مجتبی(ع) پایه گذاری کرد و سهم بسیار بزرگی در موفقیت انقلاب امام حسین(ع) داشت و خیلی‌ها از این نقش غافل هستند امیدواریم بتوانیم با برگزاری کنگره بین المللی سبط النبی(ص) شخصیت امام حسن(ع) را برای بشریت معرفی کنیم.

به گزارش فارس، کنگره سبط النبی الاکبر امام حسن مجتبی(ع) به همت مجمع جهانی اهل بیت(ع) و همکاری ستاد نماز جمعه تهران، دبیرخانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، مؤسسه فرهنگی مذهبی حضرت قاسم بن الحسن(ع)، صدا و سیمای جمهوری اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جامعة المصطفی(ص) العالمیة، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، سازمان تبلیغات اسلامی، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، سازمان اطلاعات و تحقیقات اسلامی، مرکز رسیدگی به امور مساجد و مؤسسه فرهنگی هنری ابناء الرسول(ص) در روزهای اول و دوم تیر 1393 در سالن اجلاس سران در تهران برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها