امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90209
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 54
کمال شفیعی شاعر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون انتشار مجموعه اشعارش اظهار داشت: روز گذشته ...

کمال شفیعی شاعر در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس پیرامون انتشار مجموعه اشعارش اظهار داشت: روز گذشته مجموعه شعر «گربه یک مهندس است» برای کودک و نوجوان منتشر و روانه بازار کتاب شد.

شفیعی درباره این کتاب گفت: عنوان این مجموعه از یک شعر کتاب برگرفته شده است. در این اثر سعی شده به وظایف مخلوقات خدا بر روی زمین اشاره شود تا نوجوانان بیشتر با هدف خلقت برخی موجودات آشنا شوند.

شفیعی همچنین افزود: در مجموعه «گربه یک مهندس است» تلاش شده هم نگاه تازه‌ای به محیط اطراف نوجوانان شود و هم تخیل تازه ای در آن قرار داشته باشد. این اثر حاوی 16 شعر است که تلاش دارد در یک فضای غیر تکراری و با نگاه تازه تفکر خلاق را دنبال کند.

به گفته این شاعر، مجموعه شعر «چتری از پرنده» از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تایید شده و تا پایان سال جاری به شکل کتاب سی‌دی حاوی اشعار نیمایی روانه بازار کتاب خواهد شد.

وی در پایان درباره مجموعه اشعار «مورچه‌های پاپتی» تصریح کرد: این اثر در بردارنده اشعار نو و کلاسیک اما با زبانی نو برای کودکان و نوجوانان است که از هفته آینده در بازار عرضه می‌شود.

شفیعی با اشاره به اینکه 14 سروده در قالب عنوان «مورچه‌های پاپتی» منتشر می‌شود، ابراز داشت: فضای اشعار عموماً اجتماعی است و حتی برخی از اشعار هم به نوعی سیال ذهن است. وی همچنین به عنوان کتاب، «مورچه‌های پاپتی» اشاره و عنوان کرد: به علت پارادوکس موجود در اسم کتاب سعی شده تخیل کودک با این انتخاب، درگیر شود. به گفته وی، «مورچه‌های پاپتی» برای گروه سنی 9 تا 12 سال در حدود 22 صفحه از سوی انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود. 

مجموعه شعر سپید «دمیدن در ساز برنجی باد» شامل 60 شعر شفیعی است که هفته آینده در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس نقد و بررسی می‌شود. این اشعار در فضایی اجتماعی سروده شده و شامل شعرهای سال 91 تا این شاعر است.

شفیعی درباره این مجموعه توضیح داد: شعرهای مجموعه شعر «دمیدن در ساز برنجی باد» عمدتا با فضای نو و متفاوت سروده شده‌اند و تلاش بر این بوده نگاهی تازه به موضوعات شاعرانه داشته باشد چرا که فضای امروز ادبیات فضایی است که موضوعات و بسامدهایش شبیه هم شده است و انگار آبشخور شعرها و نحوه قرار دادن لنز دوربین‌های ذهنی شاعران تقریبا مشابه است.

یکی از اشعار این مجموعه شعر تازه به شرح زیر است:
گم شده‌ام
مثل دمی
در ساز برنجی بادی
در گوشه فراموشی عتیقه فروشی‌ها
چه گفتنی‌ها می‌تواند باشد
در این همه سکوت.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها