امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90229
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۵
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نق از «المانیتور»، «وندی شرمن»، دیپلمات ارشد آمریکایی و سرپرست تیم مذاکره کننده این کشور در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نق از «المانیتور»، «وندی شرمن»، دیپلمات ارشد آمریکایی و سرپرست تیم مذاکره کننده این کشور در مذاکرات وین روز گذشته در جمع خبرنگاران اعلام داشت؛ معلوم نیست که ایران آماده برداشتن گام‌های لازم جهت نشان دادن صلح آمیز بودن برنامه‌های هسته‌ایش است.

بر اساس این گزارش، شرمن در ادامه سخنان خود گفت: «سران ایران بارها تکرار کرده‌اند که خواهان داشتن بمب هسته‌ای نیستند. این مهم است که ما در روند مذاکرات از هر فرصت برای حصول موفقیت استفاده کنیم.»

شرمن در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: «اگر توافق خوبی حاصل شود، آنگاه ایران با معافیت‌های قابل توجه  رو‌به رو می‌شود و  البته برای اثبات این مورد (صلح آمیز بودن برنامه‌های هسته‌ای) و کاستن از نگرانی‌ها باید گام‌های قابل قبولی بردارد.»

شرمن در حالی این سخنان را بر زبان جاری ساخته که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری پایانی مذاکرات وین ۵، تصریح کرده بود که مواضع برخی طرف‌ها در 1+5 هنوز با واقعیات فاصله دارد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار