امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90238
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۵
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ساعت 24 امشب سهمیه 60 لیتری بنزین نیمه یارانه‌ای تیرماه به قیمت 700 تومان در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ساعت 24 امشب سهمیه 60 لیتری بنزین نیمه یارانه‌ای تیرماه به قیمت 700 تومان در هر لیتر در کارتهای سوخت خودروها واریز می شود.

براساس گفته های مسئولان شرکت ملی پخش فراورده های نفتی موجودی سهمیه بنزین 400 تومانی کارتهای سوخت نمی سوزد، اما مصرف کنندگان باید به این نکته توجه داشته باشند که امکان ذخیره کردن این سهمیه وجود ندارد بنابراین برای سوخت گیری ابتدا بنزینهای 400 تومانی موجود در کارتها مصرف و سپس می توانند از بنزین 700 تومانی کارت سوخت خود استفاده کنند.

این گزارش اضافه می کند: پس از اجرای گام دوم قانون هدفمندکردن یارانه‌ها قیمت بنزین نیمه یارانه‌ای از 400 تومان به 700 تومان و بنزین آزاد نیز از 700 به 1000 تومان در هر لیتر تغییر پیدا کرد.

پس از اجرای گام دوم قانون اگرچه میزان مصرف بنزین روند کاهشی پیدا کرده بود اما با گذشت زمان مصرف بنزین رو به افزایش گذاشت.

به نظر می رسد با همزمانی تیرماه و ماه مبارک رمضان مصرف بنزین روند صعودی پیدا نکند اما پس از اتمام ماه رمضان و آغاز سفرهای تابستانی مصرف بنزین نیز افزایش یابد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی پیش بینی کرده است مصرف بنزین در اوج مصرف به میانگین روزانه 70 تا 75 میلیون لیتر در روز برسد.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها