امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90242
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۵
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران سردار محمدرضا نقدی لحظاتی پیش در آیین تجدید میثاق مسئولان، مدیران و اعضای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از جنوب استان تهران سردار محمدرضا نقدی لحظاتی پیش در آیین تجدید میثاق مسئولان، مدیران و اعضای سازمان بسیج اساتید با امام خمینی (ره) اظهار داشت: امروز در سالروز شهادت استاد مجاهد و عارف متعهد شهید دکتر مصطفی چمران اساتید بزرگوار بسیجی ما به نمایندگی از ده‌ها هزار استاد بسیجی سراسر کشور به محضر امام راحل شرف‌یاب شدند تا با آرمان‌های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب تجدید میثاق کنند.

وی ضمن گرامیداشت روز بسیج اساتید به جامعه علمی و اساتید فرهیخته کشور گفت: انتخاب سالروز شهادت استاد شهید مصطفی چمران به عنوان روز بسیج اساتید و انتخاب این فضای معنوی و روحانی که میعادگاه همه عاشقان به انقلاب اسلامی است نشانه هوشمندی و فرهیختگی اساتید علمی کشور است.

نقدی در ادامه افزود: به عنوان شاگرد کوچک شما از لسان اساتید بسیجی عرض می‌کنم که ای امام بزرگ اندیشه‌ای که شما برای بشریت ارمغان آوردید هرچه می‌گذرد در جهان تابنده‌تر می‌شود. اندیشه امام راحل اندیشه‌ای است که با کیمیای آن مس وجود ملت ما را طلای ناب کرد و عزت بخشید.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطر نشان کرد: امروز انقلاب اسلامی دنیا را فراتر از گذشته مجذوب خود کرده است.

وی افزود: ولایت فقیه و مردم‌سالاری از جمله آرمان‌های والا و اندیشه گران‌سنگ امام راحل بود.

نقدی عنوان کرد: عده‌ای به اسم علم در آن روزهای ابتدایی نهضت اسلامی اندیشه ولایت فقیه و مردم‌سالاری دینی که از آرمان‌های امام خمینی بود را موجب عقب‌ماندگی ملت می‌دانستند و هرچه‌قدر ما به استناد آیات قرآن کریم و روایات ائمه معصومین (ع) جایگاه ولایت فقیه را مطرح می‌کردیم آنها نمی‌پذیرفتند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان داشت: آن روز با منطق فلسفه و  استدلال و برهان در ارتباط با ولایت فقیه با آنها سخن می‌گفتیم اما با این حال و با این همه استدلال علمی و عقلی باز هم آنها را نمی‌پذیرفتند و بیان می‌داشتند علم آن چیزی است که زیر تیغ جراحی حس می‌شود اما پس از گذشت چندین سال امروز کارکردهای موفق ولایت فقیه از زبان آنها نیز ثابت شده است.

وی با اشاره به وضعیت کشورهای منطقه خاطر نشان کرد: امروز با نیم‌نگاهی به اوضاع کشورهای منطقه و برخی کشورهای جهان مشاهده می‌کنیم که کشورهایی که ولایت فقیه ندارند چه سرنوشت بد و ناامنی با دست به گریبان هستند.

وی ادامه داد:  عراق، افغانستان و غیره به دلیل عدم وجود ولایت فقیه در کشور آنها از نعمت امنیت، ثبات، اسایش و آرامش برخوردار نیستند.

*امروز اهمیت وجود ولایت فقیه بر همگان اثبات شده است

وی خنثی شدن فتنه 88 را نمونه بارزی از نقش‌آفرینی ولایت فقیه در جامعه دانست و خاطر نشان کرد: توطئه مستکبران جهان علیه ایران اسلامی در سال 88 بر همگان شفاف است و همه مشاهده کردند که ولایت فقیه با تدبیر و هوشمندی این توطئه دشمنان نظام را نقش بر آب کردند.

نقدی خاطر نشان کرد: دشمنان نظام در سال 88 می‌خواستند به واسطه قدرت مادی و رسانه‌ای خود را به ملت ایران تحمیل کنند اما مشاهده کردیم که ولایت فقیه به شایستگی این توطئه‌های استکبار را خنثی کرد.

وی با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) در ارتباط با ولایت فقیه عنوان کرد: ولایت فقیه ضد دیکتاتوری و بنیان‌کن دیکتاتوری است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: امروز شاهد این هستیم که سایر باورها و اندیشه‌های حضرت امام همچون ولایت فقیه و غیره یکی پس از دیگری برای ناباوران نیز به اثبات رسیده است.

وی با اشاره به نظریه و تفکر جهاد آموزه مبارزه و غیره که از سوی امام خمینی بیان می‌شد خاطر نشان کرد: امام راحل به ما آموختند که تا ظلم هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هم هستیم و تا زمانی که بانگ لااله‌الا‌الله و محمدرسول‌الله در جهان طنین نیافکند مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هم ایستاده‌ایم.

انتهای پیام/2462/ع40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها