امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90243
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۵
تعداد بازدید: 17
حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص اظهارات اخیر اوباما درباره عراق عنوان کرد: این اظهارات نشان داد که کاخ سفید اراده جدی برای مقابله با تروریسم در عراق و منطقه را ندارد.

وی خاطرنشان کرد: اشتباه راهبردی آمریکا در سوریه این بود که مرزی بین تروریست‌ها و گروه‌های سیاسی معارض قرار نداد و نتیجه آن ، تقویت تروریسم و ایجاد گرو‌ه‌هایی همچون داعش شد.

به گفته امیرعبداللهیان امروز نیز آمریکا در عراق به جای مبارزه با تروریسم و تمرکز بر وحدت ملی و قدرت دولت و موسسات حکومتی، بر تشدید فرقه گرایی متمرکز شده است.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر اینکه راهکار حل بحران عراق دو گام روشن دارد، گفت: وحدت کرد، سنی و شیعه در مبارزه با تروریسم از طریق حمایت عملی همه کشورها و دولت‌ها و همچنین وحدت این گروه‌ها در روند سیاسی بر مبنای نتایج حاصله از انتخابات پارلمانی اخیر این کشور با در نظر داشتن قطعی رای ماخوذه از مردم ممکن است.

امیرعبداللهیان تصریح کرد: تعلل و مشروط کردن مبارزه آمریکا با تروریسم و داعش در عراق بر شک و تردیدهای اهداف این کشور در منطقه افزوده است.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه گفت که جمهوری اسلامی ایران قویا از عراق در مبارزه با تروریسم حمایت خواهد کرد.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها