امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۱۱:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90252
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۵
تعداد بازدید: 110
«محمد الصیهود»، نماینده پارلمان عراق از فراکسیون ائتلاف دولت قانون در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تصریح ...

«محمد الصیهود»، نماینده پارلمان عراق از فراکسیون ائتلاف دولت قانون در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در بغداد تصریح کرد: آنچه در عراق رخ می‌دهد، اجرای طرح سعودی – داعشی است که جای طرح ترکی – قطری را گرفته، اما سرانجام آن موجب بیرون راندن خاندان «نجیفی» رئیس پارلمان عراق از کشور و برملا کردن نقش وی در این بازی‌ها خواهد بود.

این نماینده پارلمان عراق افزود: اقیلم کردستان مجری طرح ترکی – قطری بود و ابزارهای اجرایی آن برخی مقامات کُرد و آل نجیفی بودند و هدف از آن تقسیم عراق به سه کشور کُردنشین، سنی‌نشین و شیعی‌نشین بر اساس نقشه جدید خاورمیانه بود، اما طرح سعودی – داعشی اجازه اجرای این طرح را نداد و آن را به سرعت در نطفه خفه کرد.

داعشی‌ها در پی تأسیس دولتی وهابی در عراق هستند

الصیهود گفت: آنچه هم اکنون داعشی‌های مورد حمایت عربستان سعودی در پی اجرای آن هستند، تشکیل اقلیمی سنی در عراق نیست، بلکه هدف آنها تشکیل دولتی وهابی است، تاکنون عربستان نشان داده که در اجرای طرحش موفق بوده، چون توانسته آل النجیفی را از بازی خارج کند.

وی توضح داد: وهابیت سلفی به معنای اهل سنت به طور عام نیست، بلکه به طور خاص وهابیت سعودی داعشی است که فرهنگ آن فرهنگ قتل و کشتار است.

اما در خصوص جایگاه آمریکا در بحران کنونی عراق، این نماینده پارلمان عراق گفت: آمریکا همواره حامی طرح قطری – ترکی بوده که هدف آن تقسیم عراق بوده است و هم اکنون از طرح داعش در عراق غافلگیر شده‌اند.

در خصوص ادامه حمایت آمریکا از عربستان با وجود تمام این تحولات نیز الصیهود گفت: آمریکا به اجرای سیاست هرج و مرج در منطقه معروف بوده و هم اکنون واشنگتن در پی حمایت از عراق یا عربستان نیست، بلکه هدف آن تامین منافع خویش در منطقه است و هر طرفی که این منافع را تامین کند، از آن حمایت خواهد کرد.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها