امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۶:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90254
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۵
تعداد بازدید: 155
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر امروز در نشست خبری خود از ابلاغ قانون عفاف و حجاب به ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر امروز در نشست خبری خود از ابلاغ قانون عفاف و حجاب به دستگاه‌های مربوطه خبر داد و گفت: این قانون مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است که در گذشته در شورای اجتماعی وزارت کشور مطرح بود اما نسبت به آن با فراز و فرودهایی اقدام می‌شد.

وی ادامه داد: از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، جلسات شورای اجتماعی به صورت مستمر با حضور بنده برگزار شده و مصوباتی نیز به تصویب رسیده است که در این راستا اجرای مصوبات را به صورت جدی پیگیری کرده و برخوردهای لازم را با خاطیان انجام دادیم.

وزیر کشور ادامه داد: مصوبات خود را به دستگاه‌های مختلف ابلاغ کردیم و آنها موظف شدند در چارچوب قانون عفاف و حجاب با کارکنان و ارباب رجوع‌های خود برخورد کنند.

وی با هوشمندانه خواندن اقدامات نیروی انتظامی در حوزه عفاف و حجاب گفت: تلاش داشتیم که قانون عفاف و حجاب را بدون رسانه‌ای کردن پیگیری کنیم و تا اینجا کار ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که دیگر گزارشات نگران کننده گذشته را شاهد نیستیم و موارد قبلی مدیریت شده است.

به گفته وزیر کشور، استانداران استان‌های سواحل شمالی جهت اجرای طرح تابستانی و صیانت از سواحل توجیه شده‌اند و برنامه‌های لازم جهت حفظ ارزش‌های دینی در مناطق شمالی کشور تدوین شده است.

رحمانی فضلی خواستار ورود مردم به حوزه عفاف و حجاب شد و گفت: در موضوعاتی این چنینی زمانی موفق می‌شویم که مردم خود وارد صحنه شوند و مسئولیت اجتماعی خود را در قالب امر به معروف و نهی از منکر ایفا کند همچنین آمادگی داریم تا به ثمن‌هایی که با رویکرد حمایت از قانون عفاف و حجاب و حفظ ارزش‌ها می‌خواهند فعالیت کنند مجوز داده و از آنها حمایت کنیم.

رحمانی فضلی همچنین در مورد برنامه ستاد مبارزه با مواد مخدر جهت برخورد با خرده‌فروشان گفت: آمارها نشان می‌دهد که 70 درصد معتادین برای کسب درآمد اقدام به خرده‌فروشی و سرقت می‌کنند و تحقیقات نشان می‌دهد که سرقت و فروش مواد ارتباط مستقیمی با اعتیاد دارد.

وی با اشاره به جمع‌آوری 10 هزار معتاد متجاهر در نوروز امسال از سطح جامعه گفت: آمارها نشان داد که با دستگیری این افراد و واگذاری آنها به مراکز ماده 16، 30 درصد میزان سرقت در سطح کشور کاهش یافت.

رحمانی فضلی از تأسیس قرارگاه مبارزه با خرده فروشی در نیروی انتظامی خبر داد و گفت: معتادان متجاهر و افرادی که شامل ماده 16 هستند مجرم بوده و نیروی انتظامی اقدام به بازداشت آنها می‌کند.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: افراد بازداشتی به مراکز درمان سپرده و پس از بهبود یافتن آزاد شده و به جامعه باز می‌گردند؛ امسال برای اولین بار از ظرفیت بخش خصوصی برای درمان این معتادان بهره‌گیری شد.

* تأسیس صندوق حمایت‌های مالی از بهبود یافتگان

در ادامه نشست خبری خبرنگاری در مورد برنامه‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر جهت جلوگیری از بازگشت دوباره بهبود یافتگان به سمت مواد مخدر پرسید که رحمانی فضلی پاسخ داد: مهمترین موضوع در مبارزه با مواد مخدر پاک نگه داشتن بهبود یافتگان است.

وی گفت: در سطح جهانی در بهترین شرایط، 30 درصد معتادان پاک می‌مانند که این میزان در کشور ما حدود 20 درصد است به همین منظور برنامه‌های چهارگانه‌ای تدوین شده تا بتوانیم معتادان را پاک نگه داریم.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر در مورد این 4 برنامه گفت: در اولین اقدام قصد داریم در کنار موضوع درمان بحث روانشناختی را نیز با کمک مددکاران و روانشناسان پیگیری کنیم همچنین در گام بعدی جامعه را آماده پذیرش این افراد می‌کنیم؛ همچنین دستگاه‌ها و ادارات مختلف را موظف کردیم تا افراد بهبود یافته و پاک شده را به کار بازگردانند.

وزیر کشور تأکید کرد: طبق این برنامه حتی اگر افراد به دلیل اعتیاد از محل کار خود اخراج شده باشند در صورت ترک اعتیاد به کار خود باز می‌گردند.

وی تصریح کرد: در اقدام بعدی باید فرهنگ جامعه را تغییر دهیم و به مردم بقبولانیم که معتادان بیمار هستند و پس از درمان سلامت خود را به دست می‌آورند همچنین در بحث صیانت، صندوقی با کمک بسیج، وزارت تعاون و ... تأسیس شده تا کمک‌های مالی و تسهیلات را در اختیار معتادان بهبود یافته قرار دهند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها