امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90260
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۵
تعداد بازدید: 126
محمد‌حسن پیوندی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: اگر آقای لاریجانی رئیس محترم مجلس قیمت‌گذاری ...

محمد‌حسن پیوندی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس اظهار داشت: اگر آقای لاریجانی رئیس محترم مجلس قیمت‌گذاری یکسان 10 سنتی گاز برای خوراک و سوخت پتروشیمی‌ها را رد کرده باشند، این مطلب همان موضع شرکت ملی پتروشیمی‌ است چرا که بنده هم پیش از این گفته بودم که خوراک باید 13 سنت مجلس باشد و قیمت سوخت گاز هم به طور مجزا تعیین شود.

وی با بیان اینکه قیمت‌گذاری سوخت در اختیار شرکت ملی پتروشیمی نیست، گفت: سوخت صنعت چه فولاد، چه آلومینیوم و چه پتروشیمی باید یکسان باشد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی اضافه کرد: از قدیم تعیین قیمت سوخت در اختیار هیأت دولت بوده است و امسال برای اولین بار با توجه به قیمت‌گذاری 13 سنتی مجلس برای خوراک گاز قیمت خوراک و سوخت بدون تفکیک مطرح شد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره میزان متفاوت مصرف سوخت در پتروشیمی‌های خوراک مایع، متانولی و تولید‌کنندگان اوره اظهار داشت: خوراک، خوراک است و سوخت، سوخت و تفاوتی نمی‌کند پتروشیمی خوراک مایع یا خوراک گاز باشد.

پیوندی با تاکید بر اینکه موضع شرکت ملی پتروشیمی آن است که صنایع سوخت را به قیمت یکسان دریافت کنند، گفت: هیأت دولت مسئول تعیین قیمت سوخت پتروشیمی‌هاست.

به گزارش فارس، علی لاریجانی اخیرا طی نامه‌ای به رئیس جمهور، دولت را به رعایت قیمت 13 سنتی خوراک گاز پتروشیمی‌ها مکلف و بند د مصوبه «تعیین تعرفه گاز مصرفی» که این نرخ در آن رعایت نشده و قیمت سوخت و خوراک به صورت توامان 10 سنت در نظر گرفته شده بود را مغایر قانون اعلام کرد.

بیژن زنگنه وزیر نفت در پاسخ به اظهارات کارشناسان در این حوزه درباره مغایر بودن تعیین قیمت معادل 10 سنت برای خوراک گاز پتروشیمی‌ها با قانون برنامه بودجه از سوی دولت، گفته بود: «این موضوع خلاف قانون نیست، زیرا کار‌شناسان دقت حقوقی ندارند، از این‌رو قانون بودجه سال 93 در این رابطه قیمت گاز خوارک پتروشیمی‌ها را معادل 13 سنت تعیین کرده است، اما دولت تنها قیمت گاز مصرفی پتروشیمی‌ها را معادل 10 سنت تعیین کرده بنابراین این دو موضوع با هم متفاوت هستند. وقتی قیمت خوراک و سوخت را برای انجام امور محاسباتی و عملیاتی تلفیق کنیم، قیمت‌‌ همان 265 تومان یا 10 سنت تعیین می‌شود.»
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها