امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90262
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۵
تعداد بازدید: 25
رضا شیوا در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد نرخ‌های جدید اعلام شده برای پژو 206 در برخی رسانه‌ها، ...

رضا شیوا در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد نرخ‌های جدید اعلام شده برای پژو 206 در برخی رسانه‌ها، اظهارداشت: این قیمت‌ها به هیچ وجه درست نیست و قیمت جدید پژو 206 قطعی نشده است.

وی با بیان اینکه کارشناسان شورای رقابت در حال بررسی قیمت جدید پژو 206 هستند، افزود: در مورد قیمت پایه این خودرو، مشکلاتی از سوی خودروساز اعلام شد که در شورای رقابت در حال بررسی این موارد هستیم.

شیوا با بیان اینکه قیمت سایر خودروها که قبلاً از سوی شورای رقابت اعلام شده، تغییر نخواهد کرد، اظهار داشت: 5 شرط تعیین شده از سوی شورای رقابت برای خودروسازان در حال بررسی است تا خودروسازان این شروط را اجرایی کنند.

وی ادامه داد: در مورد میزان تولید خودروسازان به جمع‌بندی رسیده‌ایم و علاوه بر این، شرکت‌های خودروساز باید طرح فروش محصولاتشان را به ما ارائه کنند تا حاشیه بازار خودرو جمع شود.

وی توضیح داد: یکی از شروط تعیین شده برای خودروسازان، اصلاح قراردادهای فروش است، به طوری که حقوق مصرف کننده رعایت شود.

رئیس شورای رقابت تصریح کرد: طبق اصل 44 قانون اساسی، شورای رقابت موظف است قراردادهای خودروسازان را به نحوی که منصفانه باشد، اصلاح کند.

وی توضیح داد: از نظر اقتصادی، یک قرارداد منصفانه قراردادی است که یک طرفه نباشد و در آن به منفعت خریدار و فروشنده توجه شده باشد.

به گفته شیوا، در گذشته برخی موارد در قرارداد خودروسازان وجود داشته که از نظر حقوقی و اقتصادی قرارداد را به یک قرارداد یک طرفه تبدیل می‌کرد که این مورد اصلاح شده و به زودی به خودروسازان ابلاغ خواهد شد.

به گزارش فارس، امروز برخی رسانه‌ها از افزایش یک تا سه درصدی قیمت پژو 206 خبر داده‌اند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها