امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90268
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۵
تعداد بازدید: 88
«صمصام بخاری»، وزیر سابق اطلاع‌رسانی سابق پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به درگیری‌های فرقه‌ای ...

«صمصام بخاری»، وزیر سابق اطلاع‌رسانی سابق پاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به درگیری‌های فرقه‌ای در این کشور، اظهار داشت: ایران الگوی وحدت شیعه و سنی در منطقه بویژه پاکستان است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی این وحدت بر پاکستان نیز تاثیر فراوانی گذاشته است.

وی افزود: این در حالی است که با روی کار آمدن «ضیا‌ءالحق» درگیری‌های فرقه‌ای و عملیات‌های تروریستی افزایش پیدا کرده است.

بخاری یادآور شد: اطمینان دارم قدرت‌های بیگانه توانایی از بین بردن اتحاد مسلمانان را ندارند اما این واقعیت را نمی‌توان کتمان کرد که دشمنان تمام تلاش خود را برای تفرقه افکنی بین مسلمانان بکار می‌برند.

وزیر سابق اطلاع‌رسانی سابق خاطر نشان کرد: آمریکا، غرب و قدرت‌های استعماری از متحد شدن مسلمانان هراس دارند.

بخاری تصریح کرد: در پاکستان شیعه و سنی در عزاداری امام حسین(ع) و جشن‌های میلاد پیامبر اکرم(ص) شرکت می‌کنند که از مظاهر اتحاد مسلمانان در این کشور می‌باشد.

به گفته وی، مردم به ویژه اهل سنت در ایام سوگواری امام حسین(ع) با توزیع شیر، شربت و انواع نوشیدنی‌ها از عزاداران پذیرایی می‌کنند و مخالفتی با سایر فرقه‌های اسلامی ندارند با این وجود تروریست‌ها با هدف قرار دادن عزاداران حسینی تلاش می‌کنند جنگ فرقه‌ای را درا ین کشور شعله‌ور کنند.

بخاری گفت: بنابراین واقعیت این است که هر سال به تعداد سوگواران امام حسین(ع) اضافه می‌شود و مراسم عزاداری آن حضرت به مظهر وحدت بین مسلمانان پاکستان تبدیل شده است.

وی اظهار داشت: تروریست‌ها، تعدادشان اندک است اما موفق نمی‌شوند وحدت مسلمانان را از بین ببرند.

بخاری تصریح کرد: تروریست‌ها با پشتوانه قدرت‌های خارجی در پاکستان فعالیت می‌کنند و ارتباطی با اسلام و مسلمین ندارند بلکه هدف آنها استفاده ابزاری از اسلام در راستای رسیدن به منافع خود است.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها