امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90310
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، علیرضا زاکانی بعد از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت شهید چمران در شیراز که به همت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، علیرضا زاکانی بعد از ظهر امروز در مراسم بزرگداشت شهید چمران در شیراز که به همت سازمان بسیج اساتید دانشگاه شیراز برگزار شد، اظهار داشت: شهید چمران خودسازی را از خود آغاز و داوطلبانه مأموریت خط‌شکنی در بخشی از جبهه نبرد را بر عهده گرفته بود.

این مسئول خاطرنشان کرد: شهید چمران الگویی برای سبک زندگی اسلامی و دستیابی به دروازه‌های تمدن اسلامی است.

زاکانی ادامه داد: در جهان اسلام تا پیش از رخ دادن انقلاب اسلامی ایران تفکرات سکولاریستی رواج داشت، اما با پیروزی انقلاب، گفتمان اسلام سیاسی نضج گرفت و هر روز شاهد قوی‌تر شدن جایگاه ایران در محور مقاومت هستیم.

وی حاکمان متحجر را متهمان اصلی جهان اسلام ذکر و خاطرنشان کرد: کشورهایی ترکیه که داعیه حکومت عثمانی را در سر می‌پرورانند دچار مشکلات گوناگونی هستند در حالی که اگر امروز ملت‌ها را در جهان اسلام آزاد بگذارند و پیام انقلاب ما به آنان برسد، بدون شک آزادی را بر می‌گزینند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحولات سوریه و عراق، خاطرنشان کرد: وقتی معادله قدرت در منطقه به ضرر اسلام آمریکایی شد، آنها ننشستند و تضعیف حلقه مقاومت را هدف قرار دادند.

زاکانی ابراز داشت: آمریکا در دهه نخست انقلاب تقابل سختی را علیه جمهوری اسلامی در پیش گرفت و بعدها اقدامات خود را در هر مقطع با یاری‌رسانی به دشمن بعثی در جنگ سخت، جنگ نرم در دوران بازسازی، قضایای سال 78 و حوادث پیرامون آن با شیوه هانتینگتونی، تلاش برای ایجاد شکاف بین مسئولان نظام و سرانجام بسترسازی فتنه سال 88 پیگیری کرد.

این مسئول اضافه کرد: استکبار در دو سال اخیر نیز با جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ایران، سعی در زانو به در آوردن انقلاب داشته است.

وی با بیان اینکه اسلام‌هراسی از مجموعه برنامه‌های آمریکا در مواجهه با تفکر انقلاب اسلامی است، گفت: آمریکا مواجه غیر مستقیم خود را با انقلاب اسلامی در سطح جهان با اسلام‌هراسی آغاز کرد و با تفرقه بین جهان اسلام آن را دنبال کرد و با جنگ بین شیعه و سنی آن را شعله‌ور کرد.

عضو فراکسیون رهروان ولایت ادامه داد: آمریکا تمام حلقه‌های خود را در قضایای سوریه و عراق از دست داد و اکنون می‌ترسد که پرچم، استقلال، اقتدار، علم و دانش ایران آنگونه برافراشته شود که قرن چهار و پنج تمدن اسلامی را متجلی سازد.

زاکانی در تشریح مسیرهای چهارگانه در مذاکرات هسته‌ای ایران از ابتدا تاکنون، اضافه کرد: تا سال 84 گروه مذاکره‌کننده به رهبری آقای روحانی مذاکرات را ادامه داد که در این دوره تمام تأسیسات هسته‌ای ما تعطیل شد، اما در سال‌های 86 تا 92 آقای جلیلی با هفت دور مذاکره، رهبری گروه مذاکره‌کننده را بر عهده گرفت که در این دوره بر حق خود ایستادگی کردیم و به دنبال شفاف‌سازی معادله بودیم.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: در این دوره البرداعی طی نامه‌ای اعلام کرد که صنعت هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است و مشکلی ندارد، اما فردای آن روز شورای امنیت دومین قطعنامه را علیه ما صادر کرد و واقعیت این است که تنها مشکل آنان اسلامی بودن و عزت‌خواهی جمهوری ما است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غرب در دوره بعدی مذاکرات در اردیبشهت سال 92 بنا را بر انتخابات ایران گذاشت، گفت: بزرگ‌ترین اشتباه تیم جدید مذاکره‌کننده ما این بود که راه را از نقطه صفر آغاز کردند که خود منشأیی شده که زیاده‌‌خواهی آنها بیداد کند.

مدیر مسئول نشریه پنجره متذکر شد: ما امروز بر سر عزت و استقلال خود و بر سر تحول در علم و پیشرانی آن مقاومت می‌کنیم که این مهمترین دلیل ایستادگی ما بر موضع هسته‌ای است.

انتهای پیام/2448/ن40
برچسب ها:
آخرین اخبار