امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90315
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، رجب رحمانی در ششمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که ظهر امروز در استانداری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، رجب رحمانی در ششمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که ظهر امروز در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: یکی از موارد مهمی که از سوی رهبر معظم انقلاب مورد تأکید جدی قرار گرفته به کارگیری راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: تمام مسئولان امر وظیفه دارند در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب تلاش کرده و در این زمینه از هیچ اقدام مناسبی دریغ نکنند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: یکی از اقداماتی که در تحقق اقتصاد مقاومتی مؤثر است، توجه بیشتر به بخش خصوصی و ایجاد زمینه لازم برای گسترش فعالیت بخش خصوصی است.

رحمانی ادامه داد: تقویت بخش خصوصی نقش مهمی در برون‌رفت کشور از وضع موجود ایفا می‌کند؛ بنابراین از مسئولان انتظار می‌رود با برقراری تعامل بیشتر با بخش خصوصی شرایط را برای تقویت این بخش فراهم کنند.

وی عنوان کرد: مسئولان استان تلاش کنند با برنامه‌ریزی دقیق موضوع منطقه ویژه اقتصادی استان قزوین را قبل از اینکه لایحه مناطق ویژه به مجلس ارائه شود، بررسی کنند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در استان قزوین تأثیر زیادی در تقویت اقتصاد استان و افزایش زمینه اشتغال برای منطقه دارد و بنابراین باید در اولویت برنامه‌های استان قرار گیرد.

رحمانی گفت: موضوع مالیات بر ارزش افزوده در مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌کنیم و سعی داریم با پیگیری‌های لازم نسبت به حذف قوانین مزاحم و دست‌وپاگیر موجود در دستگاه اداری که برای بخش خصوصی مشکلاتی ایجاد کرده است، اقدام کنیم.

وی بیان کرد: باید در قوانین موجود پالایشی صورت گیرد تا با حذف قوانین دست‌وپاگیر زمینه فعالیت بخش خصوصی هموارتر شود.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: با بررسی کارشناسانه 315 تشکل اقتصادی کشور، 25 مؤلفه بزرگ که موجب بروز مشکلات حادی برای اقتصاد کشور شده احصا شده است.

رحمانی با بیان اینکه از این تعداد تشکل اقتصادی، 9 تشکل در استان قزوین فعالیت می‌کنند، افزود: تمام تشکل‌های اقتصادی در این مورد که بزرگ‌ترین مشکل آنان دریافت تسهیلات از بانک‌هاست، اتفاق نظر داشتند.

وی اضافه کرد: عدم تعهد ادارات دولتی نسبت به پرداخت بدهی‌های خود به بخش خصوصی نیز در فهرست مؤلفه‌هایی که مشکلات بزرگی در این بخش ایجاد کرده است، قرار داشت.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش افزایش قیمت ارز در بروز مشکلات اقتصادی در بخش خصوصی ادامه داد: بیش از 41 درصد از تشکل‌های اقتصادی که مورد بررسی قرار گرفتند، اعلام کردند اگر نرخ ارز بین 2 هزار تا 2 هزار و 500 تومان باشد به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است.

رحمانی خاطرنشان کرد: همچنین در این بررسی‌ها مشخص شد برخی از ادارات دولتی و دستگاه‌های اجرایی همکاری بسیار خوبی با بخش خصوصی دارند که رضایت بخش خصوصی را جلب کرده است.

به گفته وی صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی بهترین برخورد و تعامل را با صنعت‌گران و تولیدکنندگان داشته‌اند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: استانداری‌‌ها نیز در تعامل با صنعت‌گران و تولیدکنندگان برخورد مناسبی داشته‌اند.

رحمانی تصریح کرد: همان گونه که ملت ایران در دوران هشت سال دفاع مقدس توانستند با همدلی یکدیگر جنگ را مدیریت کنند، امروز بخش خصوصی باید وارد عرصه شده و فعالیت کند.

انتهای پیام/77010/غ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها