امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9033
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 100
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری فرانسه، علی پاکدامن، دیپلمات ایرانی اعلام کرد، ایران و آرژانتین یک سند ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از خبرگزاری فرانسه، علی پاکدامن، دیپلمات ایرانی اعلام کرد، ایران و آرژانتین یک سند تفاهم تصویب کردند تا یک کمیته حقیقت‌یاب به منظور بررسی انفجار مرکز یهودیان بوینس‌‌آیرس در سال 1994 تشکیل شود.

وی اظهار داشت، این سند تفاهم، بدون اینکه در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد، روز یکشنبه به دست دولت ایران به تصویب رسید.

به گفته وی، دولت ایران برای تصویب این سند تفاهم به تایید مجلس نیازی ندارد چراکه لازم است این توافقنامه به دست سازمان‌های مربوطه به تصویب برسد.

پاکدامن ادامه داد: کریستینا کریشنر، رئیس جمهور آرژانتین این توافقنامه را به کنگره ارسال کرد چراکه فکر می‌کرد، هیئت اجرایی به تنهایی نباید همه بار این توافقنامه را به دوش بکشد. اما در ایران، این توافقنامه معتبر است و هماهنگ با بند شش آن به تصویب رسیده.

بر اساس این گزارش، ایران و آرژانتین 27 ژانویه به توافق رسیدند تا کمیته حقیقت‌یابی برای بررسی انفجار مرکز یهودیان در بوینس آیرس تشکیل دهند. در آن حادثه 85 نفر کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، قرار است این کمیته دارای 5 عضو باشد که هیچ کدام از آنها ایرانی و آرژانتینی نیستند. دادگاه آرژانتین هشت مقام کنونی و سابق ایران را متهم به دست داشتن در این جنایت کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها