امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۷:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90330
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار قضائی فارس،‌ آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه در ادامه سخنان خود در همایش هفته قوه قضائیه به بحث خروجی دستگاه قضا اشاره ...

به گزارش خبرنگار قضائی فارس،‌ آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه در ادامه سخنان خود در همایش هفته قوه قضائیه به بحث خروجی دستگاه قضا اشاره داشت و گفت: بار سنگین دستگاه قضا به عهده قضات، ‌کارکنان و مدیران است و من شهادت می‌دهم که قضات و مدیران واقعا کار می‌‌کنند، منتها خروجی هم مهم است که در نهایت قوه قضائیه توانسته‌ است با اقدامات عادلانه رضایت عمومی مردم را تأمین کند.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد:‌ باید خروجی دستگاه قضا به گونه‌ای باشد که مردم به دستگاه قضا اطمینان پیدا کنند؛ البته گزارش‌ها و مصاحبه‌هایی را شاهد بوده‌ایم که عنوان شده درصدی وضعیت قوه بهبود پیدا کرده است؛ منتها فاصله زیاد است.

عالی‌ترین مقام قضایی کشور اظهار داشت: برخی ناهنجاری‌ها در محاکم، شعب و دفاتر شاهدیم که ضرر به عنوان و وجهه قوه قضائیه وارد می‌‌کند و معتقدیم با نظارت مستمر بهبود پیدا می‌کند.

وی ادامه داد:‌ اگر همه ما مدیران و قضات کمر همت ببندیم دستگاه قضا رو به تکامل خواهد رفت و اطمینان بیشتری را از جانب مردم کسب خواهد کرد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: مهمترین رکن برای سلامت قضا، نظارت نیست؛ توجه به اخلاق و معنویت است و نظارت درونی، چرا که ممکن است هرچه نظارت برونی تشکیل شود، مشکل باقی بماند و ما باید به مسیر اخروی توجه کنیم.

آیت‌الله آملی لاریجانی خاطرنشان کرد: اگر ما عاقل باشیم و فهم صحیح داشته باشیم، برای مسیر بی‌نهایتی که داریم فکر می‌کنیم و ادامه راه که مسیر اخروی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار