امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90334
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد در جهت تحقق افزایش مراجعه مردم به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد در جهت تحقق افزایش مراجعه مردم به مطبوعات و استفاده هدفمند از یارانه‌های دولتی با هدف ارتقاء سطح دانش عمومی و تخصصی جامعه در کنار گسترش فرهنگ مطالعه و همچنین حمایت از سازمان مطبوعات، «سامانه اشتراک نشریات کشور» را با تسهیلات ویژه راه‌اندازی کرده، تا شهروندان (اشخاص حقیقی) بتوانند با مراجعه به نشانی اینترنتی eshterak.ir و با ثبت نام در این سامانه، نشریه مورد نظر خود را تا سقف 50 درصد تخفیف مشترک شوند و آن را دریافت کنند.

بر اساس این گزارش، تاکنون حدود 100 نشریه (روزنامه، هفته نامه، ماهنامه و...) به عضویت این سامانه درآمده‌اند که با توجه به کامل شدن سامانه، این تعداد در حال افزایش است. مدیران و صاحبان امتیاز نشریات در صورت تمایل به بهره مندی از تسهیلات پیش بینی شده در این طرح می توانند با یکی از مجریان طرح (اپراتورهای توزیع) قرارداد منعقد کنند و سپس در این سامانه ثبت نام کنند تا در فهرست نشریات دارای تخفیف قرار گیرند.

نکته قابل تامل در این طرح، تخفیف 50 درصدی برای مردم و در عوض ارائه کامل پول اشتراک به صاحبان نشریات آن هم قبل از توزیع است. همچنین در صورت انصراف مخاطب از اشتراک یک نشریه، یا توقف انتشار آن، مشترک می تواند مبلغ باقی مانده در حساب اشتراک خود را به نشریه دیگری منتقل کند.

لازم به ذکر است که توزیع نشریات در این طرح توسط مجریان بخش خصوصی (اپراتورهای توزیع) که هر یک گروهی از نشریات را پوشش می‌دهند انجام می‌شود و همزمان با توسعه در گسترش این فعالیت، مجریان جدید دارای توان و صلاحیت حرفه‌ای نیز به مجموعه اپراتورهای توزیع اضافه خواهند شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها