امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90347
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 76
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فرهاد طباطبایی قمشه در خصوص نخستین پروتز "دست مصنوعی هوشمند مبتنی بر امواج مغزی" گفت: فرد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، فرهاد طباطبایی قمشه در خصوص نخستین پروتز "دست مصنوعی هوشمند مبتنی بر امواج مغزی" گفت: فرد استفاده کننده (معلولی که دست ندارد) در زمانی که نیاز به حرکت دادن دست خود دارد، با فکر کردن به این موضوع، باعث خواهد شد که امواج مغزی وی به پروتز منتقل شود و پروتز که هوشمند است، با دریافت امواج مغزی، در واقع فرمان مغز را برای "حرکت" دریافت می‌کند و به حرکت در می‌آید.

وی افزود: این پروژه که ساخت نمونه آزمایشگاهی آن است، زیر نظر اساتید علوم اعصاب از جمله محمدتقی جغتایی اجرا شده و توسط  حجت الله حقگو  استاد گروه کار درمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، مورد آزمایش قرار گرفته است.

حقگو استاد کار درمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی نیز در تأیید نتایج این پروژه، اظهار داشت: عملکرد این پروتز تأیید شده است و حتی قابل تعمیم به دیگر ابزارهایی است که مورد استفاده معلولان قرار می گیرند.

وی افزود: پروتز دست مصنوعی هوشمند، امواج مغزی را به وسیله سیستم پردازشگر خود، پردازش کرده و سپس آن را به یک موتور محرک منتقل می کند.

وی اظهار داشت: دست مصنوعی هوشمند که به عنوان پروتز مایوالکتریک عمل می کند، از طریق آن موتور محرک، به حرکت در می آید.

حقگو ادامه داد: این وسیله همچنین می تواند امواج مغزی و یا امواج مایوالکتریک عضلات صورت و یا پلک فرد را نیز پردازش کرده و دستورات حرکتی را به اندام مصنوعی منتقل کند.

این استاد کار درمانی ، تصریح کرد: برای تبدیل نمونه آزمایشگاهی این پروتز، به نمونه‌ای ساده ، ارزان و قابل تولید و عرضه به بازار برای استفاده افرادی که از ناحیه دست دچار معلولیت شده اند ، نیاز به بودجه کافی است تا یک ایده و پروژه تحقیقاتی ، تجاری سازی شده و به تولید وسیله ای کاربردی منجر شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها