امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90351
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نقی میرزا کریمی با اعلام این موضوع اظهار داشت: برابر مقررات و ضوابط پارک‌های ملی، ورود دام به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نقی میرزا کریمی با اعلام این موضوع اظهار داشت: برابر مقررات و ضوابط پارک‌های ملی، ورود دام به پارک ملی لار در استان تهران ممنوع است.

سرپرست پارک ملی لار افزود: اما با توجه به اینکه بهره‌برداران منطقه قبل از ارتقای منطقه به پارک ملی در عرصه حضور داشته‌اند، هر ساله از پانزدهم خرداد تا نیمه شهریور بیش از 70 هزار رأس دام با پروانه چِرا وارد پارک ملی و منطقه شکار ممنوع لار می‌شوند.

میرزا کریمی با اشاره به اهمیت ویژه موضوع چِرای حیات وحش این منطقه ادامه داد: در ممیزی‌های صورت گرفته حق چِرای حیات وحش منطقه در نظر گرفته نشده و منطقه لار حتی فاقد منطقه یک پنجم امن برای حیات وحش است که پیگیری‌های این اداره در این‌ خصوص همچنان ادامه دارد.

میرزا کریمی همچنین اظهار داشت: در این میان عده‌ای فرصت طلب از شرایط موجود سوء استفاده کرده و اقدام به تعلیف غیرمجاز دام در منطقه می‌کنند.

سرپرست پارک ملی لار در پایان با بیان اینکه به جهت اهمیت بسیار ویژه این پارک با هر گونه زیاده خواهی و دست اندازی برخورد قانونی صورت خواهد پذیرفت، خاطر نشان کرد: در پایان هفته گذشته دو گله غیرمجاز 250 و 300 رأس دام که بدون پروانه چرا وارد منطقه شده بودند توسط محیط بانان از پارک ملی لار خارج شدند و پرونده تخلف صاحبان دام‌ها به مراجع قضایی تحویل شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها