امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90352
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 64
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد آقاجانی، دبیر ستاد کشوری برنامه تحول نظام سلامت در افتتاحیه اجلاس معاونین درمان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد آقاجانی، دبیر ستاد کشوری برنامه تحول نظام سلامت در افتتاحیه اجلاس معاونین درمان دانشگاه‌های سراسر کشور عنوان کرد: طی 45 روز و با اجرای بسته های خدمتی این برنامه دستاوردهای متعددی همچون کاهش پرداخت مستقیم از جیب مردم، حفظ شان و کرامت بیماران در بیمارستان ها، دسترسی عادلانه مردم به خدمات درمانی، افزایش نسبت زایمان طبیعی به سزارین را داشته‌ایم.

وی ادامه داد: تنظیم بازار لوازم پزشکی و تعدیل قیمت های دارو و تجهیزات پزشکی منجر به کاهش یا حتی حذف خروج مردم از بیمارستان ها برای تهیه دارو و لوازم پاراکلینیک شده است.

آقاجانی افزود: همچنین با اجرای برنامه مقیمی پزشکان در بیمارستان‌های وابسته به وزارت بهداشت، دسترسی در ساعات مختلف به آنها مهیا شده است.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه تحول نظام سلامت و افزایش کارآمدی‌ها، منجر به فزونی درآمدهای بیمارستانی شده است، ادامه داد: تکمیل نیروی انسانی در گروه پرستاری که از مشکلات عمده بود که با کمک معاونت توسعه وزارت بهداشت برطرف خواهد شد.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: سیستم اتوماسیون اطلاعات بیمارستانی در کشور تکمیل و و پرداخت به نیروی انسانی، کادر درمانی در بیمارستان ها سرعت گرفته است و با ادامه این برنامه، دستاوردهای دیگری نیز خواهیم داشت.

آقاجانی از معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی خواست طرح را با همان جدیت و استواری ادامه داده و جلسات ستاد دانشگاهی به صورت هفتگی تشکیل شود.

وی افزود: پرداخت به کادر درمانی به عنوان موتور اصلی طرح باید مورد توجه قرار گیرد؛ این برنامه ملی که با عزم عمومی و جهادی شروع شده و همه همگام در راستای اجرای شایسته طرح قدم بر می دارند. لذا بازدید ها و نظارت‌ها برای بهبود اجرا و ادامه طرح، امری ضروری است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها