امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90358
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور شامگاه امشب در برنامه تلویزیونی نگاه ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای دادستان کل کشور شامگاه امشب در برنامه تلویزیونی نگاه یک که به مناسبت آغاز هفته قوه قضاییه اجرا شد در پاسخ به این موضوع که برخی از شهروندان به دستگاه قضایی نقد دارند گفت: من این رو بگویم نه برای دفاع از قوه برای روشن شدن برای مردم

خیلی ها از قوه قضاییه توقع دارند اما باید به اختیارات و مقدورات قوه توجه شود اگر ما بخواهیم در چهارچوب قانون عمل نکنیم خیلی بد می‌شود ما ناچار هستیم در چهارچوب قانون عمل کنیم.

وی افزود: قوه قضائیه به شدت به دنبال این بوده که هر نوع تخلفی که بوده پیگیری و برخورد کند و در این راستا به دو چیز در خارج از قوه رسیدیم.

دادستان کل کشور گفت: یکی دلال ها بودند که به دروغ و به نام قوه قضائیه تخلفاتی را انجام دادند که تعدادی از این افراد در سال 91 شناسایی و در سال 92 بازداشت شدند.

محسنی اژه‌ای گفت: عده ای هم ممکن است با قوه قضائیه در ارتباط باشند که در سال 92 بیش از 30 مورد که جعل عنوان و امضاء کرده بودند بازداشت شدند.

دادستان کل کشور گفت: وکلای متخلف هم بازداشت شدند و هم اکنون در بازداشت به سر می برند و عده ای هم در درون قوه صلب صلاحیت شدند.

وی تصریح کرد: تعداد قابل توجهی از دلال ها، وکلای متخلف، قضات و کارمندان شناسایی شدند و الان از چند دستگاه نظارتی استفاده می کنیم، یکی دادسرای انتظامی قضات، دیگری حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه است.

سخنگوی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: دو نظارت دیگر اضافه شد که یکی از انها نظارت دیوان عالی و دیگری نظارت دادسرا بوده است.

محسنی اژه‌ای گفت: همچنین شورای عالی نظارت در قوه قضائیه تشکیل شده و با این مجموعه های نظارتی و همچنین استفاده از سازمان بازرسی کل کشور هرگونه گزارشی بررسی و دنبال می شود.

وی گفت: با این جدیت و عزم است که می‌توانیم توفیق خوبی را کسب کنیم. تخلف باید باشد تا رسیدگی شود گاهی یک مورد تخلف نیست اما جایی که تخلف واقعا صورت گرفته باشد رسیدگی می شود.
اژه‌ای گفت: گاهی شایعاتی مطرح می شود و اگر مستند و متقن باشد موضوع سریع تر به نتیجه می رسد.
دادستان کل کشور افزود: طرف خواسته ای دارد و به حق است، می گوید جرمی واقع شده شما فرد را شناسایی و موضوع را بررسی کن ما نهایت تلاش خود را می کنیم. البته تنها ما نیستیم و نیروهای انتظامی و اطلاعاتی هم باید همکاری کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار