امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۱:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 90359
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در برنامه نگاه یک در مورد عملکرد، دستاوردها و ...

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه در برنامه نگاه یک در مورد عملکرد، دستاوردها و مشکلات قوه قضاییه در خصوص نقش وکلا در رسیدن افراد به حقوق شان گفت: یکی از مسائلی که در قانون اساسی بر آن تأکید شده این است که فردی که می خواهد به حق خود برسد باید وکیل بگیرد و اگر نتواند، حکومت برای آن وکیل بگیرد تقاضایی که ما از وکلا و کانون وکلا داریم همین است.
وی افزود: ما مشاهده می کنیم در برخی پرونده‌ها وکیل به جای اینکه از حق موکل خود دفاع کند گاهی به موکل خود یاد می دهد دروغ بگوید
وقتی که وکیل به موکل خودش مسائل خلافی را یاد بدهد ، حق طرف ضایع می‌شود ، اگر مسائل عمومی باشد حق عمومی ضایع می‌شود.

دادستان کل کشور گفت: یک وکیل شاید توی یک پرونده 10 میلیارد تومان حق وکالت از یک پرونده می‌گیرد، بر چه مبنایی این 10 میلیارد شما می‌گیرید؟ مالیات این را نمی‌دهد ، به قوه قضاییه هم که موظف است بگوید از موکلم 10 میلیارد تومان گرفتم ، اطلاع نمی‌دهد.

محسنی اژه‌ای گفت: همین چند روز پیش  وکیلی آمده از دو طرف وکالت گرفته ، یعنی از طرف متهم وکیل شده و از طرف شاکی هم وکیل شده، قطعاً خلاف قانون است، این موضوع کشف شد و با آن برخورد هم شد.

وی افزود: گاهی وقتا دو تا وکیل با هم تبانی می‌کنند، یعنی به ظاهر او فکر می‌کند که حق موکلانشان را استیفا می‌کنند، اینها را قانون پیش‌بینی کرده و با آن برخورد می‌شود ، وکیل لازم هست ، حق قانونی موکل هست ولی نه با این مبالغ؛ ما از مجلس می‌خواهیم که به این مورد هم توجه کند.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در یک پرونده من از وکیل پرسیدم که چقدر گرفته‌ای ، وقتی متوجه شدم به او گفتم که شما در یک پرونده فلان مقدار گرفتید که به اندازه 30 سال حقوق یک قاضی هست.

وی افزود: بعضی از افراد به شکل‌های مختلف می‌آیند و سیستم قضایی را یک مقدار آلوده می‌کنند، که در این لایحه به آن توجه شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها