امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9036
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۳۹
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم تجلیل از ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران نمایشگاه کتاب در جمع خبرنگاران حاضر و به سوالات آنها پاسخ گفت.

حسینی در پاسخ به سوال فارس درباره تغییر در مدیریت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی پس از محمدجواد ادبی -که در ماه‌های اخیر در محل انجمن حاضر نمی‌شود- توضیحاتی داد و گفت: تغییرات در انجمن مفاخر و آثار فرهنگی باید توسط هیئت امنا باشد. این انجمن نهادی مستقل است و زیرمجموعه ارشاد نیست. هیئت امنا دارد و در راس آن رئیس‌جمهور قرار دارد. باید اعضای هیئت امنا در مورد تغییر تصمیم بگیرند. گرچه برنامه‌ها و بزرگداشت‌ها در حال انجام است و هفته آینده بزرگداشت آیت‌الله سیدمحمد خامنه‌ای رئیس بنیاد حکمت ملاصدرا را برگزار می‌کنیم. لذا برنامه بزرگداشت‌ها ادامه دارد و شاهد وقفه نیستیم.

وزیر ارشاد درباره موضوع کاغذ و نزدیکی به انتخابات افزود: انتخابات نیاز زیادی به کاغذ ندارد. در بحث انتخابات ریاست جمهوری کشور گسترده بوده و مباحث را پیگیر است و بعید است از این ابزار استفاده شود. چرا که در فضای مجازی از طریق پیامک برنامه‌های مختلف و حتی در صدا و سیما فعالیت‌ها ادامه پیدا می‌کند.

وی در پاسخ به فارس، درباره تخلفات چاپخانه‌داران در زمان انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: به تمام این تخلفات رسیدگی می‌شود، یکی از وظایف هیئت اجرایی و نظارت انتخابات همین است که مراقبت‌هایی صورت گیرد. این موضوع از سوی وزارت ارشاد ابلاغ شده و عنوان کرده‌ایم در صورت تکثیر و توزیع هر مورد باید نسخه‌ای برای  ما ارسال شود.

حسینی در پاسخ به سوال دیگر فارس که این روزهای آخر ظاهرا دل پری از رسانه‌های معاند و برخی نشریات داخلی دارید، ابراز داشت: مخاطب من در مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران نمایشگاه کتاب شما اهالی خبر نبودید (باخنده) اینها برخی روزنامه‌های خاص هستند که حاضر نیستند حتی در یک رویداد ملی و کار باعظمتی چون نمایشگاه کتاب آن را منعکس کنند. اگر بپردازند هم نقط منفی را دیده و آن را جعل می‌کنند. افتخار نمایشگاه کتاب به نام ملت رقم می‌خورد. استقبال چند میلیونی از آن افتخاری برای وزیر و مجموعه افراد نیست. بلکه برای کل کشور است. باید این موارد بازتاب داده شود چرا که در این صورت اثر آن چند برابر خواهد شد. ولی برخی رسانه‌های معاند این بازتاب‌ها را بایکوت می‌کنند و حتی یک خط هم از این رویدادهای مهم را بازگو نمی‌کنند. انتقاد ما به این رسانه‌ها است.

این مقام مسئول در پاسخ به سوالی پیرامون حکم ریاست نمایشگاه کتاب که ظاهرا پیشنهادی مبنی بر 4 ساله شدن حکم ریاست نمایشگاه به شما ارائه شده بود، گفت: نمی‌توانیم ما برای نمایشگاه کتاب سال آتی تصمیم بگیریم. البته اگر ستاد تشکیل دهنده برگزاری نمایشگاه ثبات داشته باشند و افراد مشخصی باشند این به نفع کشور خواهد بود چرا که تجربیات منتقل می‌شود و ظرایف موجود در نمایشگاه کتاب در طول برگزاری نصیب افراد درگیر آن می‌شود. اما چون دولت‌ها عوض می‌شوند نمی‌توان این موضوع را قطعی مطرح کرد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها